Akıllı telefonlar günlük yaşam içerisinde ihtiyaç olmasından dolayı geliştirilen tasarımlar ve yazılımların yanı sıra telefonların işlemcileri de hızlı kullanım açısından önem arz ediyor.

Telefon kullanırken zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar telefonun diğer özelliklerinden ziyade ilk olarak işlemci modeline ve işlemci hızına dikkat ediyor.

Mobil işlemci denildiğinde akla ilk gelen firma Qualcomm, işlemci serisi de Snapdragon. Mobil işlemci alanında Qualcomm’un tek rakibi olarak görülen MediaTek yeni atılımları ile rakibinin ünvanını elinden almak isteyecek.

Teknoloji dünyasına sunduğu yeni işlemcilerle ilgileri üstüne çeken teknoloji firması MediaTek, yeni bir işlemci ile piyasanın karşısına çıktı.

MT6795 kod numarası verilen yeni performans canavarı işlemcinin 8 çekirdeği bulunuyor ve 8 çekirdek aynı anda kullanılabiliyor. Özellikle 64 Bit‘lik yapısı ile tercih sebebi olacak olan MediaTek’in yeni işlemcisi, 2,2 GHz saat hızında çalışıyor.

mediatek mobil islemci

Özellikle akıllı telefon üreticilerinin dikkatini üzerine çekmek isteyen MetiaTek, yeni işlemcisinde yine şirketin geliştirdiği CorePilot teknolojisi de mevcut. CorePilot ile MT6795’i daha verimli kullanılabilecek. Geliştirilen teknoloji içerisinde 8 çekirdeğin aynı anda kullanılmasını sağlayan çoklu çekirdek ve termal kontrol bulunuyor.

Yeni tanıtılan performans canavarı mobil işlemci LTE desteğini de bünyesinde barındırıyor.

MediaTek MT6795 İşlemci Özellikleri

MediaTek’in yeni işlemcisi MT6795, özel olarak 2K çözünürlüklü ekranlar için tasarlandı. 2K ekranlar ilk olarak LG G3 akıllı telefonlarıyla hayatımıza girmişti. Mobil işlemci ücretisinin planlarına göre özellikle 2K çözünürlüklü telefon üreticilerinin tercihi olacak.. Bu ekranlar için özel destek sunan işlemci ayrıca Full HD çözünürlükte video çekimini de sağlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz