Meerkat ve Periscope, akıllı telefonların yaygınlaşması ve sosyal medyanın hayatımızın bir parçası olmasıyla bir anda ve kısa sürede popüler olan iki önemli mobil uygulama. Her ikisi de akıllı telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden canlı yayın yapma işlevini yerine getiriyor. Bununla birlikte bu uygulamarın ilk olarak iPhone ve iPad kullanıcılar için Apple App Store üzerinden yayınlanması Android kullanıcıları için önemli bir hayal kırıklığı oldu. Ancak bu hayal kırıklığı yavaş yavaş son bulacak görünüyor. Zira Meerkat Android uygulaması beta sürümüyle de olsa Google Play üzerindeki yerini aldı.

Twitter üzerinden canlı yayın yapmak için gerekli iki popüler uygulamadan biri olan Periscope öne çıkan çözüm olarak biraz daha popüler olsa da oldukça tutulan Meerkat uygulaması da iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Bu deneyimi uzaktan izleyen Android kullanıcılarının da kısa bir süre içinde her iki uygulamayı kullanma fırsatı yakalayacaklarını düşünüyoruz.

meerkat android uygulamasi indir

Meerkat Android uygulaması yazımızın sonundaki indirme görseli üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Beta olması nedeniyle uygulama üzerinde ufak tefek hatalar olabileceğini şimdiden söylemek durumundayız.

Meerkat Android uygulamasının özellikleri:

  • Uygulamayı indirdikten sonra sahip olduğunuz Twitter hesabı üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz.
  • Bu yayını takipçilerinize bildirim olarak gönderebilir ve haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.
  • Takipçiler canlı yayını izleyebilirler.
  • Canlı yayını telefonunuza ya da tabletinize kaydedebilirsiniz.
  • Meerkat hiçbir zaman canlı yayınınızı kaydetmez.
  • İzleyiciler canlı yayınızı paylaşabilirler (retweet).
  • Web üzerinden hemen herkes canlı yayını izleyebilir.

[appbox googleplay co.getair.meerkat]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz