Teknoloji dünyasının gelişimine en çok ayak uyduran şirketlerden biri olarak Google, akıllı telefonlardan akıllı saatlere, akıllı gözlükten Android mobil işletim sistemine, AdWords reklam platformundan dünyanın en iyi arama motoru olmasına kadar teknolojinin pek çok alanında teknoloji tutkunlarının hizmetine koşuyor. Bunun getirisi de doğal olarak oldukça fazla ve Google bunla kalmayarak sürekli olarak yeni yazılımlar, cihazlar geliştirmeye devam ediyor. Bazı uygulamaları ile dikkat çeken ve isminden söz ettiren küçük firmaları da bünyesine katan teknoloji devi kısa süre önce yeni bir firmayı daha satın aldı.

Mesajlaşma uygulaması Emu, yapılan anlaşmaya göre artık Google’ın kanatları altında olacak. Emu, kullanıcılarına yerleşik bir asistanla beraber mesaj yazmanın deneyimini sunuyor ve bu sebepten kullanıcıların tercih sebebi oluyor. Apple, Google, Yahoo, TechCrunch ve Siri‘nin eski çalışanlarının geliştirdiği bu uygulama diğer mobil servislere de entegre edilerek hitap ettiği kitleyi çoğaltıyor. Sosyal medya ve çeşitli cihazlarda artık moda olan konum paylaşımı ve randevu oluşturma Emu üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

google emu mesajlasma uygulamasi

Google, kullanıcılarının Emu’ya olan ilgisini değerlendirerek böyle bir atılım yaptı. Ayrıca bu atılım Google’ın yapacağı yeni projelerin de bir başlangıcı niteliğini taşımakta. Mesajlaşma uygulası olan Emu doğal dil işleme özelliğinden yararlanılarak asistan görevini üstleniyor. Uygulama mesajları algılıyor ve konuyla ilgili olarak gerçek zamanlı bilgiler sunuyor. Mesajlaşma ve sohbet uygulaması salt App Store üzerinde bulunuyordu ancak anlaşmanın kesinleşmesi ile birlikte 25 Ağustos 2014 tarihinde buradan tamamen kaldırılacak ve bu tarihten önce telefonlarına indirenler de uygulamaları kullanamayacak.

Google Gelişmiş Bir Mesajlaşma Projesi Oluşturacak

Google ve Emu arasında yapılan anlaşma ile ilgili olarak hiç bir detay açıklanmadı. Teknoloji devi ve arama motoru lideri bu girişim ile mesajlaşma alanındaki tekliflerini geliştirmesi ve aynı zamanda hareket halinde kullanıcıların birbirine bilgi ulaştırmasını hedefliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz