Microsoft Edge Internet tarayıcısının Chromium projesine ve Google’ın Blink motoruna dayanan kararlı bir sürümü Windows, macOS, iOS ve Android için resmi olarak piyasaya sürüldü. Bundan önce, program herkese açık beta testi aşamasındaydı. Onun inceleme ayrıntılı daha önce yaptık.

Başlangıçta yeniden tasarlanan Edge, kurumsal kullanıcıların görevlerine odaklanır, ancak herkese indirilebilir. İş yönelimi nedeniyle ana odak noktası veri güvenliğidir.

Ayrıca, Microsoft yeniden tasarlanan Edge’in OEM sürümünü tanıttı. Böylece, yakın gelecekte yeni bir tarayıcıya sahip bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar önceden mağazalarda görünecektir. Bu, Windows 10X’te katlanabilir ekranları olan cihazlar için de geçerlidir. 64 bit ARM işlemcilerdeki gadget sürümleri daha sonra yayınlanacak.

Tarayıcı, Dolby Atmos ve Dolby Vision teknolojilerini destekleyen bir anti-izleme sistemi, Internet Explorer uyumluluk modu veya Netflix akış hizmetinden 4K uzantıda içerik oynatma gibi ilginç işlevlerde rakiplerinden farklıdır. Edge, Chrome Web Mağazası’ndaki çoğu uzantıyı destekler.

Edge on Chromium bazı temel işlevlerden yoksun bırakılırken, örneğin cihazlar arasında geçmiş senkronizasyonu. Microsoft bu tür eksiklikleri daha sonra gidermeyi vaat ediyor.

Çeşitli sistemler için yeni Edge’i resmi ürün sayfasından indirebilirsiniz . Yaz sonuna kadar, Edge on Chromium, Windows 10 yüklü tüm cihazlara dağıtılacak ve sistem güncellemeleri yoluyla EdgeHTML motorundaki eski nesil yardımcı programların yerini alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz