NSS Labs tarafından bir güvenlik testi yapıldı ve yapılan test sonucu Microsoft Edge, Chrome ve Firefox’u geçti. Ortaya çıkan duruma göre Microsoft kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlar bakımından %100 koruma sağlıyor.

Google, üstünlüğünü bu konuda sağlıyordu fakat bu senenin başlarında NSS Labs tarafından gerçekleştirilen yeni bir çalışma Edge’nin sadece kullanıcı deneyimi konusunda değil aynı zamanda güvenlik noktasında da Chrome’a ciddi bir rakip olduğunu ortaya koyuyor. Kötü amaçlı yazılım koruması için yapılan testlerde Edge popüler internet tarayıcısını geride bırakmayı başardı.

Microsoft Defender SmartScreen kullanan Edge, kimlik avı bağlantılarının %95,5’ini engelleyerek başarılı tarayıcı oldu. Google Safe Browsing API kullanan Chrome ve Firefox ise bağlantı %86,9 ve %85,9 engellenerek ikinci ve üçüncü sırada yerlerini aldılar. Dördüncü sırada ise Opera  %79,2 ile yerini aldı. Kısacası Chromium tabanlı Edge kötü amaçlı yazılımların %98,5’ini engellemeyi başardı. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz