Microsoft Excel, uzun zamandır elektronik tablo yazılımında endüstri standardı olmuştur. Ancak, bu makalede size göstereceğimiz için erişim için ödeme yapmanız gerekmez.

Microsoft Excel 30 yılı aşkın bir süredir elektronik tablo yazılımında lider konumdadır.

Son derece başarılı Microsoft Office üretkenlik paketinin önemli bir bileşeni olan bu ürün, dünya genelindeki işletmeler için son derece değerli bir araç haline geldi. Ancak, Office 365 aboneliği şirket dünyasında mükemmel bir mantıklı olsa da, sizin için uygun olmayabilir. Bu makalede, Microsoft Excel’in tamamen yasal ve ücretsiz olarak nasıl kullanılacağını göstereceğiz.

Seçenek 1 – Web Sürümü

Microsoft Excel ve diğer temel Office programlarına erişmek web üzerinden ücretsizdir ve ihtiyacınız olan tek şey bir Microsoft hesabıdır. Başının üzerinde Office.com ve bir hesap oluşturun ya birine zaten emin açın.

Office.com adresinden Microsoft hesabınıza giriş yaptıktan sonra kendinizi bu ekranla sunulmuş bulacaksınız:

Burada, Excel, Word ve PowerPoint’ten Outlook ve Skype’a kadar her şeyi kullanmak istediğiniz Uygulamayı seçebilirsiniz. Bunların hepsi ‘Web Uygulamaları’dır, yani bilgisayarınızda yüklü olmak yerine çevrimiçi kullandığınız uygulamalardır. Burada bir dosya üzerinde çalıştığınızda, dosya Microsoft’un bulut depolama hizmeti OneDrive’a kaydedilir.

Aslında, Google’ın ücretsiz Dokümanlar ve E-Tablolar yazılımı ve Google Drive ile entegrasyonu, Microsoft’un kullanıcılardan ödeme yapmasını istemesini zorlaştırdığı için bu yazılımın web uygulaması formunda olması için teşekkür etmelisiniz.

Bu ikisi arasında belirleyici bir faktör değilse, en iyi bulut depolama hizmetleri kılavuzumuza göz atın .

Excel’in web sürümü, yazılımın daha soyulmuş bir sürümüdür, bu nedenle Google Dokümanlar ile karşılaştırma, tam masaüstü programından daha mantıklıdır. Bununla birlikte, her iki hizmet de normal bir kullanıcının aradığı her şeyi sağlamalıdır.

Burada Windows için en iyi ücretsiz yazılıma bir göz attığınızdan emin olun .

Seçenek 2 – Mobil cihazlarda kullanım

Belki de Google’a yanıt olarak, Microsoft’un Office mobil uygulamaları tamamen ücretsizdir ve modern mobil cihazlarda kullanılabilir. Android ve iOS için Microsoft Excel uygulamasını indirebilirsiniz . Microsoft, Office 365 aboneliği için bazı premium özellikleri anlaşılır bir şekilde ayırırken, mobil uygulamalar hala üstün yeteneklidir ve hareket halindeyken bir miktar verimlilik arıyorsanız mükemmel bir seçenektir.

Seçenek 3 – Tam sürümü edinin

Tabii ki, yalnızca Excel’in tam teşekküllü sürümü yapacaksa, Office 365’e abone olmanız gerekir. Adobe gibi Microsoft da, yazılımlarına erişmek için aksine yazılımlarına erişmek için düzenli bir ücret ödemeyi tercih eder.

Artı tarafta, bu size büyük bir yıllık sürümden daha güvenli olmasını sağlayacak düzenli güncellemeler sağlar.

Abonelikler ayda 5,99 £ veya yılda 59,99 £’den başlar .

Bir kerelik satın alma, Excel’i 119,99 £ için Microsoft Word ve PowerPoint ile birlikte alacak, ancak OneDrive veya Skype olmadan olacaksınız, hizmetler genellikle standarttır.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz