Microsoft tarafından yapılan bir patent başvurusu ile birlikte dev şirketin giyilebilir teknolojiler arasında en ilgi çekici alanlardan biri olarak sivrilen akıllı gözlük üzerine bir ürün geliştirdiği ortaya çıktı.

Google Glass benzeri ve tabii ki Google Glass rakibi olarak gösterilebilecek ürün ile birlikte söz konusu alanda bazı yenilikler de geliyor. Patent başvurusunda kullanılan örnek çizimler ve görseller sayesinde öğrendiğimize göre Microsoft Glass, araba gibi taşıtları da tanıyabilir ve tehlike anından kullanıcısını hızlı bir şekilde uyarıyor. Böylece olası bir araba çarpması ya da kaza tehlikesi hızlı biçimde fark ediliyor.

microsoft glass

Microsoft gözlük için öne sürülen öngörülerden biri de gözlüğün başta Xbox üzerinde olmak üzere oyun oynarken de kullanılabilmesi. Sanal gerçeklik adı verilen ve üçünü parti araçlarla sağlanan gerçeklik hissi için bu gözlüğün kullanılacağı ve böylece şirketin bir ürünle birçok kitleye hitap ederek birçok ürünle etkileşim kuran bir çözüm sunacağı belirtiliyor.

microsoft gozluk xbox

Akıllı Gözlükte de Google – Microsoft Rekabeti Yaşanacak

Microsoft’un akıllı gözlük üzerinde ne zamandır çalıştığı bilinmiyor. Ancak bu teknolojide bir adım geriden geldiği ve bunu ancak kapsamlı ve Xbox ile etkileşimli bir ürünle avantaja çevirebileceği ifade ediliyor.

Söz konusu patent başvurusu ile ilgili detayları öğrenmek için bu dokümanı inceleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz