Microsoft, tablet kullanıcılarını düşünerek çok kullanışlı ve sade bir klavye tasarladı. Bu klavye iOS, Android ve Windows tabletlerde kullanılabiliyor. Microsoft, bu hamlesiyle yazılım, hizmet ve donanım sunan bir şirket kimliğine bürünmüş durumda.

Yeni Microsoft klavyenin adı Universal Mobile Keyboard yani Evrensel Mobil Klavye. Bu klavye aslında tasarım olarak Logitech K480 klavyeye çok benziyor. Fakat Microsoft’un çıkardığı sürümde farklı olarak iOS, Android ve Windows Bluetooth modlarını seçmeye yardımcı olan bir buton bulunmakta.

microsoft keyboard_2

iOS ve Android tabletleri desteklemek zaten Microsoft klavyeleri açısından alışılmış bir özellik. Fakat Evrensel Mobil Klavye için farklı olan şey Microsoft’un desteğini bir adım ileriye taşıması. Zira bu klavyede Android Ana Sayfa tuşunu ve Apple klavyelerde kullanılan cmd tuşunu görmek mümkün. Evrensel Mobil Klavye aynı zamanda Windows tabletlerle de uyumlu şekilde çalışsa da Microsoft şaşırtıcı şekilde klavyeye bir Windows logosu yerleştirmemiş. Bu durum Evrensel Mobil Klavye’yi, Microsoft’un ürettiği kablosuz tablet klavyeleri açısından benzersiz kılıyor.

microsoft keyboard_1

Microsoft tarafından tanıtılan Evrensel Mobil Klavye şarj edilebilir bir batarya taşıyor ve şirketin iddiasına göre tek bir şarj etme ile 6 aylık kullanım sunuyor. Sadece 10 dakikalık şarj ile Evrensel Mobil Klavye’yi gün boyunca kullanabiliyorsunuz. Ayrıca çıkarılabilen bütünleşmiş stant, klavyeyi kullanmadığınız zamanlarda tuşları herhangi bir darbeye karşı koruma görevini üstleniyor.

Microsoft Evrensel Mobil Klavye’yi Ekim ayında satışa çıkarmayı planlıyor. Fiyatının ise $79.95 olacağı belirtiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz