Microsoft, Katlanabilir Telefon İçin Patent Aldı

Microsoft yeni oluşturduğu Surface ürünlerini geleceğe taşımak amacıyla piyasaya bir adım daha atmıştı. Geçtiğimiz Mart ve 11 Ekim aylarında patent dosyası ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu. Bunun üzerine katlanabilir telefon haberleri ile Microsoft, cihaz patentini de alarak gündeme geldi.

Katlanabilir Cihaz; Andromeda 

Microsoft’un Katlanabilir Cihazı olan Andromeda hakkında herhangi net bir bilgi olmamasına rağmen söylentiler devam ediyordu. Katlanabilir cihaz paketinin ortaya çıkması ile gündemde, önemli bir gelişme söz konusu oldu. Cihaz patentinin de alınması ile beraberinde Surface Andromeda olarak adlandırıldı. Cihaz hakkında merak uyandıran söylendiler gün geçtikçe katlanarak artmaktadır.

Andromeda İle Çift Ekran Kullanımı

Andromeda katlanabilir cihazın birçok özelliklerinin dışında ekranı ortadan katlayabilir ve çift ekran olarak kullanılabilir olmasında menteşe mekanizması kullanılıyor. İşlevsellik ve dayanıklılık konusunda menteşe önemli bir rol sergilemektedir. Katlanabilir olan özelliği ile herhangi bir yazı, telefon yarıya katlanınca bile rahatlıkla bildirimlerinizi görüp alabileceksiniz. Ayrıca cihazın katlanma özeliği olması ile beraber, ekranın içeri ya da dışarıya doğru katlandığında ikincil ekran olarak kullanılabilir durumda olacağı şuanda belirsizdir. Bazı duyumlara göre, cihazın alt ve yanlarında bulunan tuşları ile kilit mekanizmasını rahatlıkla kullanabilir, ekranı kilitleyebilir, kapatmaya ve açmaya kolaylık sağlayabilir. Telefon hakkında fazla ayrıntılı bilgiye yer verilmese de, cihazın patenti alındığından dolayı yakında telefon özellikleriyle ilgili açıklamaların gündemde olması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz