İlk Microsoft Lumia akıllı telefon resmen tanıtıldı. Yeni telefonun adı Microsoft Lumia 535 oldu. Fiyatının düşük olacağı söylenen akıllı telefon Windows Phone ile çalışıyor.

Microsoft Lumia 535 telefon, kendisinden önce çıkan diğer Nokia cihazlardan çok farklı değil. Bununla birlikte cihazın önünde ve arkasında elbette Nokia logosu yerine Microsoft yazısı ve logosu bulunuyor. Gelecekte çıkacak tüm Lumia cihazlar da Microsoft logosu ile çıkacak.

Yeni Lumia 535 telefonun tanıtım videosunu izlemek için tıklayın: [highlight]İşte Yeni Lumia 535 Akıllı Telefonun Tanıtım Videosu[/highlight]

Bu yıl çıkarılması planlanan yeni amiral gemisi Lumia cihaz bulunmuyor. Microsoft daha çok giriş seviyesi telefon üreterek Lumia satışlarını ve Windows Phone’un Pazar payını arttırmayı planlıyor.

Lumia-535-tasarim

Yeni Lumia 535 akıllı telefonun özellikleri diğerleriyle nispeten aynı olsa da birkaç yenilik mevcut. Cihaz 5 inç qHD 960×540 piksel ekran, 1.2GHz dört çekirdekli işlemci ve 1GB RAM ve yeni olarak otomatik parlaklık ayarı sunuyor. Önde 5MP kamera mevcut. Tüm bu özellikler Lumia 630 cihazda eksikliğinden yakınılan özelliklerle eşleşmekte. Kullanıcılar için Lumia 535 akıllı telefonun yeterince depolama alanına, tatmin edecek düzeyde bir kameraya ve performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Lumia-535-ic

Lumia 535 telefonda 5 adet entegre hizmet bulunuyor. Bunlar Skype, Office, OneDrive, Cortana ve OneNote. Microsoft bu cihazı gri, turuncu, yeşil, siyah ve beyaz renklerde sunmayı planlıyor. Ayrıca telefonun tek-SIM ve çift-SIM ile çalışan sürümleri de olacak. Telefon bu ay sadece $130 fiyatla satışa çıkacak. Aslında bu fiyat Lumia 530 telefonun çıkış fiyatıyla aynı. Fakat dikkat çeken şey şu ki daha ucuza daha büyük ekranlı, ön kameralı ve daha pek çok ekstra özellikli bir Lumia telefona sahip olmak mümkün.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz