Microsoft, Denim güncellemesiyle Lumia Camera 5 uygulamasının geleceğini doğruladı. Bu uygulama Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520 ve Lumia Icon cihazlarına gelecek. Bununla birlikte şu anda bazı Lumia 830 cihazları zaten Denim güncellemesini almış durumda. Fakat henüz Lumia Camera 5 uygulamasının tüm özelliklerine sahip değiller.

Microsoft tarafından yapılan bu doğrulamadan önce Lumia Camera 5 ile ilgili tüm bilinenler söylentiden ibaretti. Ayrıca bu uygulamanın ayrı bir güncelleme ile geleceği sanılıyordu. Lumia Camera uygulaması şimdiki 4.9.2.1 sürümüne güncellendikten sonra yani Lumia Camera Classic geldikten sonra bu söylenti açıklığa kavuştu.

lumia camera 5

Microsoft, olaya netlik kazandırmak için şu açıklamayı yaptı:

Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520 ve Lumia Icon cihazlar Lumia Camera 5 uygulamasını Lumia Denim yazılım güncellemesiyle otomatik olarak alacaklar. Lumia Camera Classic mevcut kamerayı yani eskiden Nokia Kamera olarak bilinen şimdi Nokia Camera 4 olan uygulamayı sunmakta. Bu uygulama, size önceki sürüme dönme imkânı sunuyor. İndirmek için mağazaya gidin ve uygulamayı kurun.

Burada görünen o ki yeni kamera uygulaması için biraz daha beklemek gerekiyor. Ancak Lumia Denim güncellemesi ile Lumia Camera 5 ve çok daha fazlası gelecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz