Dün ortaya çıkan bir raporda iddia edildiğine göre Microsoft yakın zamanda Nokia markasını telefonlarından tamamen kaldıracak. Görünüşe göre bu yılın sonlarına doğru çıkacak olan cihazlarda şirket bu durumu yansıtacak.

Şimdi Microsoft markalı bir parçaya bakıyor olabilirsiniz. Bu bulanık çekimlerde Microsoft markalı bir ön panel görülüyor. Bu parça, yakın zamanda gelecek olan bir Microsoft marka telefonun ilk sızıntısı olabilir.

microsoft_on_panel

Sağ taraftaki fotoğraf soldakine göre biraz daha belirgin görünüyor ve ekranın hemen üstünde Microsoft yazıldığı anlaşılabiliyor. Bu ekran, yakında çıkacak olan fakat hakkında hemen hemen hiçbir şey bilinmeyen akıllı telefonun ekranı olabilir. Dolayısıyla artık Nokia markalı değil Microsoft markalı telefonlara merhaba diyeceğiz.

Hatırlanacağı üzere Microsoft Nokia’nın mobil cihazlar bölümünü satın almıştı. Şirket de bu satın almanın ardından Microsoft Mobile adını taşımaya başlamıştı. Şimdiye dek  çıkan telefonlarda hep Nokia markasını görüyorduk. Hatta birkaç kere cihazların Nokia by Microsoft şeklinde bir isim taşıdığına da tanık olduk. Bundan sonraki Windows Phone telefon Microsoft Lumia olabilir mi? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz