Microsoft, aynı paketin üç servisini (Microsoft Word, PowerPoint ve Excel) birleştirecek olan mobil cihazlar için Office uygulamasını resmi olarak tanıttı. Şirkete göre, 3’ü 1 arada program akıllı telefon üzerinde üç ayrı yüklü uygulamadan çok daha az yer kaplayacak.

Böylece Office 365 abonelik sahipleri, tüm araçlar arasında farklı araçlar arasında geçiş yapmadan, çeşitli belge türleri için bir düğme (DOC, PPT ve XLSX) oluşturulabilir ve OneDrive bulutuna yüklenen tüm dosyalara hızlı erişim yeni merkezde görünecektir.

Microsoft ayrıca, bir belgeyi bir fotoğraftan düzenlenebilir bir Word dosyasına, tablonun anlık görüntüsünü Excel elektronik biçimine ve cihazın belleğinde depolanan herhangi bir resmi düzenlenebilir bir PowerPoint sunum sayfasına anında dönüştürmeyi de önerir.

Yeni Office’in bir diğer önemli özelliği de, kullanıcının günlük hayatta sıkça karşılaştığı ortak görevlere erişim sağlayan “Eylemler” paneli: PDF dosyaları oluşturmak ve imzalamak veya bir QR kodu taramak.

Şu anda, uygulama açık beta testi aşamasındadır. Android cihazları olan kullanıcılar, bu bağlantıyı kullanarak ve iOS cihazlarıyla TestFlight hizmeti aracılığıyla programa katılabilir .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz