Office’in etkinleştirme kodlarını kaybetmek, yeniden yüklemeniz gerekirse çok rahatsız edici olabilir. Neyse ki, ürün anahtarını Windows’tan çıkarmanın kolay bir yolu var. İşte nasıl yapılacağı.

Windows veya Microsoft Office gibi bir yazılımı yüklerken ürün anahtarlarınızı bulmak çok acı verici olabilir. Muhtemelen orijinal ambalajını atmış olabilirsiniz – belki de diskin kendisi de dahil – sadece hayati kodu attığınızı fark etmek için. Ancak, yazılım hala erişebileceğiniz bir PC veya dizüstü bilgisayara yüklendiği sürece, bu eksik Office ürün kodlarını burada bulabilirsiniz.

 

Office ürün anahtarımı nasıl bulurum?

Biraz teknisyen iseniz, Windows Kayıt Defteri’ni arayarak ürün anahtarını bulmayı düşünmüş olabilirsiniz. Ancak kod şifreli olduğundan bu mümkün değildir. Neyse ki, sizin için tüm ayak işlerini yapacak birçok uygulama var.

Bunların favorisi ProduKey , Office 2013’ten daha eski sürümler için Office ürün anahtarınızı dışa aktaracak ve şifresini çözecek ücretsiz bir uygulama.

Bir kere indirildikten sonra çalıştır ve hemen hemen tüm Microsoft Office yazılımının ürün anahtarlarını (2013 dahil olmak üzere) ve Windows Vista, 7 ve 8 gibi işletim sistemlerinin anahtarlarını görüntüleyecektir. ileride kullanmak üzere tuşları kullanın veya bunları bir HTML dosyasına aktarın ve ileride başvurmak üzere saklayın.

Çalışmazsa , Belarc Advisor’ı deneyin veya yazılım için ödeme yapmak istiyorsanız, Recover Keys herhangi bir ücretsiz uygulamadan (Magical Jelly Bean Keyfinder dahil) daha derinden tarayabilir.

Yalnızca Office ürün anahtarını bulmakta muhtemelen ilgilendikleri rağmen, Tuşlar destekler Kurtar üzerinde 9000 uygulamalarını birden fazla Windows yüklemelerini tarar, uzaktan Windows ve Mac bilgisayarları taramak harici depolama alanından lisans anahtarlarını kurtarabilirsiniz, ve hatta bir USB sürücüden çalıştırabilirsiniz. Ve 24,95 £ / 29,95 $ ‘dan başka bir Office kopyası satın almaktan daha ucuzdur.

Bir Office 2013, 2016 veya 2019 ürün anahtarını nasıl bulabilirim?

PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı satın aldığınızda Office önceden yüklenmişse, kodun üzerinde makinenin kendisinde bir çıkartma bulabilirsiniz. Ancak, web’e dönmeden ve bu makaleyi bulmadan önce tüm bu açık yerlere baktığınızı varsayıyoruz.

Office önceden yüklenmiş olsun veya olmasın, işte kötü haber: Microsoft, ürün anahtarlarının depolanma şeklini değiştirdi, bu nedenle Microsoft Office 2013’ten başlayarak , 25 karakterlik kodun yalnızca son beş hanesi Office 2013 için Kayıt Defteri’nde saklandı ve 2019.

Bunun anlamı, – tüm Windows 10 ürün anahtarlarında olduğu gibi – bir keyfinder uygulamasının size gösterdiği herhangi bir kodun işe yaramayacağıdır. Bir Office ürünü için ilk 20 hane gösteriliyorsa, bunlar genel olacaktır.

Bununla birlikte, yararlı olan kısım, son beş basamağın, lisansınız için doğru olanlar olması gerektiğidir; bu, e-postanızda veya tam ürün anahtarını içeren eşleşen dosyaları bulmak için e-postanızda ve bilgisayarınızın sabit diskinde arama yapabileceğiniz anlamına gelir.

Bu başarısız olursa, kalan seçenekleriniz bilgisayarınızda tam fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak (ancak yalnızca beraberinde gelen tüm orijinal yazılımı içeren bir kurtarma bölümü varsa) veya yeni bir Office kopyası satın almaktır .

Bununla birlikte, farkında değilseniz, tıpkı Microsoft’un sürümü gibi çalışan ve aynı formatta tasarruf sağlayabilen birkaç mükemmel ücretsiz ofis paketi vardır; bu, onlarla oluşturduğunuz dosyaların Microsoft Office kullanarak başkaları tarafından açılıp düzenlenebilir olması anlamına gelir. Buradaki en iyi Office alternatifleri için önerilerimize bakın .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz