Microsoft, Windows 10 Insider Preview Build 20161’in ön yapısı ortaya çıktı. Bu yazımızda da sizlere Windows 10’da yeni başlangıç paneli tasarımını sizlerle paylaşacağız. Ortaya çıkan blog yayınına göre, yayın işletim sistemi arayüzünde farklılıklar ve aynı zamanda yeni özellik tanıtımını gerçekleşti. Tüm menünün arka planı sistemin ayarlanan renk aksanına göre değişiklik gösterebilir. Alt + Tab birleşimi tarafından çoklu görev penceresi artık Microsoft Edge tarayıcısında açık sekmeler arasında yerini alıyor.

İsteğe göre bu davranış devre dışı bırakabilir ya da üç, beş sekme görüntülenmesi ile sınırlandırılabilir. Kişiselleştirilmiş kısayollar görev çubuğunda yerini aldı. Mesela bir kullanıcı akıllı cihazın ‘Telefonunuz’ uygulaması aracılığı ile bağlı ise ikinci etiketi panelde yer alacaktır.

Xbox uygulamasında olduğu gibi, Microsoft, bu değişikliği sadece yeni oluşan hesaplar ya da sistemin ilk etkinleştirilmesi için geçerli olduğunu, var olan panellerde değişiklik göstermeyeceğini ortaya çıkardı.

Ayarlar, Sistem, Program hakkında adımlarını takip ederek Denetim Masası’nda yer alan bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca Windows 10 Insider Preview Build 20161, cihazlar ile sistemde iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri beraberinde geldi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz