Yeni konsola Xbox Series X adı verilecek ve 2020 yılının sonlarında satışa sunulacak.

Oyun festivalinde Oyun Ödülleri’nde Microsoft, Xbox Series X adlı yeni nesil konsolu tanıttı. Önceden, yeni ürün Project Scarlett olarak adlandırıldı .

Microsoft Phil Spencer’in oyun bölümünün başkanı, yeni konsolun işlemci mimarisi AMD Zen 2 ve Radeon RDNA nedeniyle Xbox One X’ten dört kat daha güçlü olduğunu, ancak işlem sırasında daha az ses çıkardığını söyledi. Xbox Series X’in ayırt edici bir özelliği, HDD yerine SSD depolama, ışın izleme desteği, oyunlarda 8K çözünürlük ve 120 fps’ye kadar kare hızı kullanımı olacaktır.

Konsol dikdörtgen bir kule şeklinde yapılmış ve bir PC sistem birimine benziyor. Cihazın üst kısmında sistemi soğutmak için kullanılan bir ızgara vardır.

Konsolun kendisine ek olarak, Microsoft ayrıca şekil ve boyutta küçük değişiklikler geçirmiş olan yeni bir gamepad tanıttı. PlayStation 4 DualShock denetleyicideki aynı addaki düğmeye benzer şekilde gamepad panelinde “Paylaş” düğmesi görünecektir.

Sunum sırasında, satışın başlangıcında sistemin potansiyelini ortaya çıkarmak için tasarlanan Senua’nın Saga: Hellblade II oyunu da duyuruldu .

Xbox Series X’in piyasaya sürülmesi 2020’nin sonunda yapılacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz