Dijital asistanlar söz konusu olduğunda firmalar birbiriyle kıyasıya bir rekabet içine giriyor. Apple’ın dijital asistanı Siri ve Google’ın asistanı Google Now’dan sonra şimdi de Cortana, Microsoft’un dijital asistanı olarak görünmeye başladı.

Peki, bir dijital asistan eğer size çok trafik olduğunu ve erkan çıkmanız gerektiğini söylemiyorsa ne kadar iyidir? Bu soruyu Microsoft soruyor ve gözleri Cortana’ya çeviriyor. Hayâl ettiğiniz dijital asistan ne tür özeliklere sahip? Tüm sorularınızı cevaplayan, ihtiyacınız olan her şeyi tahmin eden mi? Yoksa size kahve yapan, mesajlarınızı okuyan ve sizi öven mi?

Microsoft yeni Cortana reklam filminde işte bu sorulara değiniyor. Microsoft, bir dijital asistan sizi yoğun trafik olduğu için erken çıkmanız gerektiği konusunda uyarmıyorsa kesinlikle kullanışsızdır diyor. Reklamda Cortana, Apple’ın asistanı Siri’yi resmen yerden yere vuruyor.

Screenshot_3

Hi Cortana!

Cortana Siri’ye kendisinin yapabildiklerini onun yapıp yapamadığını soruyor ve Siri de “Hayır. Ben sadece büyüdüm.” Şeklinde cevap veriyor. Bunu da yeni iPhone 6 cihazın öncekilere göre daha büyük olmasına bağlıyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu, bir bayanın diğerine söylememesi gereken bir şey.

Cortana, eğer bir dijital asistan gelen aramalar ve mesajlar üzerinden hatırlatmalar yapamıyorsa o asistanın değersiz olduğuna ve onun asistan olmadığına inanıyor.

Şimdi sizi bu reklam filmiyle baş başa bırakıyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz