Microsoft Zararlı Tehditlere Karşı Savunma Hattını İyileştiriyor!

Microsoft‘un anti-malware aracı olan Windows Defender, genellikle şirket tarafından tehditlere karşı Windows birincil savunma hattı olarak lanse ediliyor. Firma bunu daha güvenli hale getirmek için sürekli olarak günceller ve genellikle bu çaba için metodolojilerini de aktarır.

Şimdi, Microsoft’un bir Windows PC’ye bulaşmadan önce kötü amaçlı yazılımlara karşı koymak için yapay zekanın güçlerini kullanmak istediği anlaşılıyor.

Microsoft, popüler veri bilimi web sitesi Kaggle(veri bilimi projeleri yapmak için bir yer) üzerinde bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Kaggle, “Bir makinenin yakında kötü amaçlı yazılımlarla vurulup vurulmayacağını tahmin edecek teknikler geliştirmek için veri bilimi topluluğuna meydan okuyor.”

Katılımcılara, eğitim seti olarak 16,8 milyon gerçek dünyadaki makineden 9,4 GB’lik anonim veriler sağlanacaktır. Bu muazzam veri setini kullanarak, veri bilimcileri, test verilerinde en yüksek doğruluğu sağlayan bir model geliştirerek görevlendirileceklerdir. En iyi beş takım arasından 25.000 dolar aşağıdaki şekilde paylaşılacak:

* 1. Takım – 12.000 $
* 2. Takım – 7.000 $
* 3. Takım – 3.000 $
* 4. Takım – 2.000 $
* 5. Takım – 1.000 $

Şu an itibariyle, en üstteki giriş % 68.9’luk bir doğruluk oranı yakaladı, ancak bu durum rekabetin 13 Mart 2019’da kapanmasından önce muhtemelen artacaktır.

Bunun Kaggle üzerinde Microsoft tarafından barındırılan türünün ilk yarışı olmadığını unutmayın. 2015 yılında halka, kötü amaçlı yazılım sınıflandırma mücadelesinde 0.5TB eğitim verilerini kullanarak 16.000 $ ‘lık ödül kazanma şansını sundu. İlginç bir şekilde, mevcut yarışma, özellikle Windows Defender ATP Araştırma ekibi tarafından barındırılıyor. Bu da, bu yarışmanın bulgularının Microsoft’un kendi zararlı tehditlere karşı kendi savunma hattını iyileştirmek için kullanılabileceği anlamına geliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz