Microsoft, Parkinson hastalarına yardımcı olabilecek! 

Microsoft Band 2 , 2015 yılında çıktığı günden bu yana , eski Redmond çoğunlukla giyilebilir oyundan çıktı . Bu söylenebilir ki, giyilebilir azami oksijen hacmi (VO2 max) takibi gibi şeyleri mümkün kılan gerçekten etkileyici ve iddialı bir teknolojiyi paketlemiştir. Microsoft, söz konusu araçlar söz konusu olduğunda açıkça deneylere yabancı değildir ve yeni edinilen bir patentin inandırılması gerekiyorsa, daha fazla mağazada olabilir.

Söz konusu doküman, basitçe “WEARABLE CİHAZI” başlıklı Haziran 2017’de yayınlandı, ancak şu anda USPTO tarafından resmi olarak yayınlandı. Her patent talebinde olduğu gibi, çoğu parçada uzun, geniş ve belirsizdir, ancak bunun özü çok etkileyici görünmektedir.

Görünüşe göre, cihazın kalbinde, konumlarında ayarlamalara izin verecek şekilde monte edilen bir dizi aktüatör(sistemi kontrol eden ya da hareket ettiren motor) bulunmaktadır. Özel sensörler ile birlikte çalışmanın amacı, bitişik bir eklemde veya tüm uzuvda istemsiz hareketi azaltmak veya dengelemek için ellerinden gelenin en iyisini yapmak olacaktır. Aşağıda belgeden ilgili bir alıntı var.

Doğru bir şekilde uygulandığında, bu durum Parkinson hastalığı ve diğer birçok durumdan muzdarip insanlar için önemli bir potansiyel iyileştirme aracı niteliğindedir. Metne daha fazla okuma, söz konusu cihaz pilini, tek bir şarjla tam bir çalışma gününe izin verecek kadar verimli yapma emellerini ortaya çıkarır. Ayrıca, Wi-Fi ve Bluetooth gibi akıllı telefon uygulamalarının yanı sıra birden çok iletişim protokolü söz konusudur, bu nedenle cihazın bazı izleme ve raporlama özelliklerine sahip olacağı oldukça açıktır. Muhtemelen genel sağlık özellikleri. Gerçekten güzel temiz!

Daha fazla gelişmeyi kesinlikle göz ardı edeceğiz ve bu patentin bir noktada pazarlanabilir bir ürüne dönüşmesini umuyoruz.

Kaynak

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz