Microsoft’tan Yeni İşletim Sistemi; Windows Lite

Microsoft, yeni tasarımlarıyla hazırladığı Windows Lite işletim sistemi, kullanıcılara daha güçlü bir performans hissi verebilir. Kullanıcıların dikkatini çekecek olan Windows Lite işletim sisteminin özelliklerinden biri ise çok daha hızlı ve sade olmasıdır. Windows Lite ismini düşünen kişi Brad Sams olmuştur. Bazı duyumlara göre Windows Lite olarak bilinen işletim sisteminin adı, aslında sadece kod adı olarak kalabileceği ve yeni isim ile gündeme gelme ihtimali olduğu söylenmekte.

Windows Lite Ne Zaman Gündeme Gelecek

Microsoft, yeni hazırladığı Windows Lite sürümü hakkında hiçbir resmi açıklamada bulunmadı. Fakat Microsoft Build 2019 konferansında konu ile ilgili açıklama yapacağı beklenmektedir. Tarihi henüz belli olmayan Microsoft Build 2019 konferansı, geçtiğimiz yıllarda Nisan ve Mayıs ayların da gerçekleşmişti. Bu bilgilere istinaden 2019 da gerçekleşecek olan konferansın 6 ay içerisinde olması bekleniyor. İşletim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek adına 6 ay gibi bir süre daha beklememiz gerekebilir.

Windows Lite’ı Kimler Kullanabilecek

Konu ile ilgili gündemde hiçbir basın açıklaması olmamasına rağmen, bazı duyumlar söz konusu olmuştur. Bu duyumlardan bir tanesi Microsoft’un yeni sürümü olan Windows Lite sadece şahsi kullanıcı olarak satın alınabilecek. Ayrıca ev ve öğrencilere yönelik dizüstü bilgisayarlara önceden yükleneceği düşünülmektedir. Şayet bu duyum doğru ise işletmeler Windows Lite sürümünü kullanmaktan uzak kalacaklar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz