Microsoft’un SMS Organizer mükemmel mesajlaşma uygulamasıdır ve ABD’de kullanıma sunuldu

Microsoft, son iki yıl boyunca Android’deki uygulamalarının kalitesini önemli ölçüde arttırdı ve Next Lock Screen ve Microsoft Launcher gibi harika Android uygulamalarına yol açtı .

En sonuncusu, çalışanların tutkulu oldukları projeler üzerinde çalışmalarını sağlayan bir girişim olan Microsoft Garage’dan bir metin mesajlaşma servisi olan SMS Organizer . Uygulama, mesajları içeriğe göre otomatik olarak sıralamak için makine öğrenmesini kullanır ve mevcut mesajlaşma uygulamanıza layık bir alternatif haline getiren bir dizi özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir. SMS Organizer geçen yıl giriş yaptı, ancak Hindistan pazarına münhasırdı. Bir milyon indirmeyi bir araya getirdikten sonra, uygulama şimdi ABD, İngiltere ve Avustralya’ya doğru yol alıyor.

Teknik özelliklere girmeden önce, uygulamanın nasıl gerçekleştiğine hızlıca bakın. SMS Organizer, Hindistan’ın Haydarabad kentinde çalışan Microsoft Garage tarafından geliştirilmiştir ve Hindistan pazarına özgü sorunları çözmek için uyarlanmıştır. Hükümetin tüm çevrimiçi işlemlerde iki faktörlü kimlik doğrulaması yapılmasını zorunlu kılan müşteriler, giriş yaptıklarından mobil cüzdanlara, kredi kartıyla ödeme yapmaya kadar her şey için genellikle tek seferlik şifrelerle (OTP) doludur.

Microsoft SMS Düzenleyicisi

SMS Organizer, dağınıklığı ortadan kaldırmak ve yararlı bilgileri en üstte tutan bir mesajlaşma deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, uygulamanın ana arayüzü dört bölüme ayrılmıştır: metinler, hatırlatıcılar, finans ve mesajlar sunar. Hatırlatıcılar özelliği, özellikle benim için yararlı olan bir özelliktir: metinlerdeki bilgiyi ayrıştırır ve işlem yapılabilir veri içeren kartlar oluşturur. Uçuşlar için SMS Organizatör tarih ve saati, rezervasyon rezervasyon numarasını ve kredi kartı faturaları gibi şeyler için vade tarihini ve vade tarihini gösterecektir. Bu özellik yeni değil – Xiaomi birkaç yıldan beri stok MIUI mesajlaşma uygulamasında aynı şeyi yapıyor, ancak SMS Organizer ile herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz.

SMS sekmesi dört kategoriye ayrılır – kişisel, işlemsel, tanıtım ve yıldızlı – ve SMS Organizer gelen mesajları otomatik olarak uygun bölümlere sıralar. Kişisel sekme, uygulamayı açtığınızda ortaya çıkan şeydir, ancak ayarları sekmeden işlem sekmesine değiştirebilirsiniz.

Tanıtım metinleri için bildirimler varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır ve çok fazla spam alan biri olarak bu, SMS Organizer’daki en iyi özelliklerden biridir. Herhangi bir nedenle promosyon sekmesinden bildirimleri etkinleştirmek istiyorsanız, bunu ayarlardan yapabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda Outlook’ta tokatlamak hareketleriyle birlikte geliyor. Sola kaydırın hareketi için varsayılan eylem, mesajı okundu olarak işaretlemektir ve sağa kaydırmak, Taşı iletişim kutusunu açar. Elbette, her iki hareket için eylemleri ayarlardan yapılandırabilirsiniz. Ve oh, karanlık bir tema da var.

Android için en iyi Microsoft uygulamaları

Ayrıca bir mesaj imzası da ayarlayabilirsiniz; SMS Organizer, mesajları otomatik olarak silmek için kurallar içerir. Promosyon sekmesindeki mesajlar ve engellenen mesajlar için, bir hafta, ay veya yıl arasından seçim yapabilirsiniz; uygulama tercihinize göre mesajları otomatik olarak siler. OTP’lerde, üç günden daha eski mesajları otomatik olarak silmenizi sağlayan ek bir seçenek vardır.

Hatırlatıcılar, otomatik yedekleme ve karanlık bir tema ile, başka bir mesajlaşma uygulamasına ihtiyacınız yoktur.

SMS Organizer’da sağlam bir mesajlaşma hizmeti yapan pek çok özellik var, ancak beni uygulamaya geçmeme neden olan, yedekleme seçeneği. Mesajları otomatik olarak Google Drive’a yedekleyebilirsiniz – seçenekler manuel, günlük, haftalık ve aylık olarak değişir – ve yeni bir cihaza taşırken geri yükleyebilirsiniz. Bu seçenek varsayılan olarak devre dışıdır, bu nedenle geri yükleme özelliğini kullanmayacaksanız, Drive hesabınızı SMS Düzenleyiciye bağlamanız gerekmez.

SMS Organizer’ı oluşturan takımı yöneten Microsoft’un Kıdemli Program Yöneticisi Nikhil Verma ile konuştum. Bir hackathondaki ilk prototipten tam teşekküllü bir mesajlaşma istemcisine uygulamanın nasıl geldiğini açıkladı:

Hindistan’da akıllı telefon kullanım oranı hızla artmakta ve sınırlanmakta iken, özellikli telefon kullanan kullanıcıların sayısı şaşırtıcı derecede yüksektir. Bu, SMS’i Hindistan’da bugün bilgi aktarmanın en kapsamlı aracı haline getirir.

Günümüzde çoğu ticari ve resmi işlem, hizmetin onayı için bir SMS metin mesajı tetiklemektedir. Bu işlemlere ek olarak, işletmeler Hindistan’daki tüketicilere tanıtım amaçlı metin mesajları göndermek için SMS kullanıyor. Basitçe söylemek gerekirse, ortalama bir tüketicinin günlük olarak aldığı kısa mesajların yayılması, çok karışık bir SMS gelen kutusu oluşturur.

Birkaç kullanıcıyla konuştuktan sonra, çoğu SMS paketindeki uygulamalar arasında SMS işlemenin büyük ölçüde bozulduğu ve bunların hiçbirinin bu Hintli tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamadığı ortaya çıktı. İç Hackathon’da bir prototip yarattık ve cevap olağanüstü oldu. Hindistan’da yaşayan mobil kullanıcıların günlük sorununu çözmeye çalışıyorduk ve prototipimize duyduğumuz heyecan, bunu pazara sunmamızı sağladı.

SMS Organizer, iletileri sıralamak için makinenin öğrenilmesine güvendiğinden, gizlilik etkileri vardır. Verma, hizmetin cihaz içi metin sınıflandırmasını kullandığını ve veriler hiçbir zaman bir Microsoft sunucusuna ulaşmadığını doğruladı:

SMS Organizer, SMS mesajlarını kişisel, promosyon ve işlem kategorilerine göre sınıflandırmak için makine öğrenme modellerini kullanır. İşlem kategorisinde, model, hatırlatıcılar tarafından işlemden geçirilebilen bir mesajlar sınıfı tanımlar ve hatırlatıcıları tetiklemek ve görüntülemek için gerekli olan önemli ayrıntılar için bunları ayrıştırır.

Kullanıcı gizliliğini baştan beri çok ciddiye aldık ve uygulamayı, SMS’in bir kullanıcı için çok özel bir varlık olduğu temeli etrafında tasarladık. Kullanıcı, SMS’lerini nasıl yönetip yedekleyeceği konusunda mutlak kontrole sahip olmalıdır. Bu nedenle, tüm veri sınıflandırması cihazda yapılır ve SMS içeriğinin hiçbiri hiçbir zaman buluta yüklenmez.

Anımsatıcı özelliği ve akıllı metin sıralaması da dahil olmak üzere, sağlam özellik setiyle birlikte Drive’dan gelen mesajları sorunsuz bir şekilde yedekleme ve geri yükleme yeteneği, SMS Organizer’ı uzun zamandır kullandığım en iyi mesajlaşma uygulaması yapar. Arayüzün kendisi temiz ve herhangi bir dağınıklıktan yoksun, uygulamanın bir ton özelleştirilebilirliği var ve Android’de mevcut olan en iyi mesajlaşma deneyimini uyarlamak için ayarlarda ince ayar yapabilirsiniz.

Microsoft Android Smsorganizer Google Play İndir

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz