Akıllı telefonların artık iletişim kurmaktan fazlası olması ile beraber pek çok işlemi kullanıcıya sunuyor. İnsanlar günlük çeşitli işlemlerini gerçekleştirdiği akıllı telefonları gerek bir adrese ulaşmak için, gerek banka işlemleri gerçekleştirmek için kullanabiliyor. Bu özelliklerin yanından daha çok farklı ve işlevsel uygulamalarla geliştirilmiş olan ve her daim geliştirilecek olan cihazlar teknoloji tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Telefon sektöründeki marka kalitesi ve cihazlarıyla oldukça beğeni toplayan Nokia, yazılım devi Microsoft tarafından satın alınmıştı. Bünyesine aldıktan sonra Microsoft’un yeni telefonları nasıl oluşturacağı ise ayrı bir merak konusuydu. Alınan yeni bilgilere göre yeni telefonlar şirket yöneticilerinin toplantısında tanıtıldı.

Yazılım devine yakın kaynaklardan alınan bilgiler neticesinde şirketin başkan yardımcısı ve Nokia‘nın eski sahibi ile yapılan görüşmede ilerleyen aylarda piyasada olacak olan Lumia modellerinin tanıtımı yapıldı.

microsoft yeni lumia

Yeni Lumia Telefonlarının Özellikleri

Tanıtımı yapılan modellerden birisinin kod adı Superman. Özellikle fotoğraf ve selfie tutkunlarını ilgilendiren model, 4,7 inçlik bir ekrana sahip olacak. 5 MP‘lik ön kamerası ve selfie optimizasyonu ile teknoloji dünyasına sunulacak.

İlerleyen aylarda piyasaya sunulacak olan bir diğer modelin kod adı ise Tesla. Lumia 930‘un tasarımının temel alınacağı Tesla, Lumia 720‘nin devamı niteliğinde olacak. Tasarımsal olarak biraz daha ince ve küçük olacak ancak donanımlarıyla orta üst seviye segmentine dahil olacak. cihazdaki ilgi çeken bir özellik ise PureWiew teknolojili bir arka kameranın olması. Yazılım devi Microsoft’un bu cihaz için uygun bir etiket fiyatı düşündüğü belirtiliyor.

Yeni Lumia Telefonları Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Ağustos ayında ilk modeli Superman’i Verizon ve AT&T operatör devleri ile satışa çıkaracak olan teknoloji devi, bu cihazı aha sonra tüm dünyaya satacak. Diğer model Tesla ise sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz