Kendi çok oyunculu Minecraft sunucunuzu kurmak ister misiniz? Başkalarının Minecraft sunucunuza bağlanabilmesi için Minecraft’ta sunucu IP adresini bulmak ister misiniz?
Çok oyunculu Minecraft, oynamak için tamamen yeni bir boyut sunuyor ve hatta piyasaya sürüldükten birkaç yıl sonra bile, oyunda binlerce günlük oyuncu var. Bu eğitim size hem kendi Minecraft sunucunuzu nasıl kuracağınızı hem de Minecraft sunucunuzun IP adresini nasıl bulacağınızı gösterecektir.

Minecraft’taki sunucu IP adresiniz
-Bir çalıştırma penceresi açmak için Windows tuşu + R tuşlarına basın veya Windows simgesini sağ tıklayın ve ‘Çalıştır’ı tıklayın.
-‘Cmd’ yazın ve Enter’a basın.
-Siyah bir komut penceresi açılmalıdır.
-‘İpconfig / all’ yazın ve Enter’a basın.

Kablolu bir bağlantı kullanıyorsanız IP adresiniz Ethernet altında listelenecek ve IPv4 Adresi altında listelenecektir. Bağlantı noktalarını yönlendiriciniz üzerinden Minecraft sunucunuza iletmeniz gerekecektir. Her üretici farklı bir şekilde yaptığı için bunun için yönlendiricinizin kılavuzuna bakmanız gerekecek. İnsanların internet üzerinden bağlanmasını istiyorsanız, 25565 numaralı TCP bağlantı noktasını iletmeniz gerekecektir.

Çoğu yönlendirici ayarına erişmek için, IP Adresinizi (yönlendiricinizde bulunur) bir tarayıcının adres çubuğuna yazmanız yeterlidir. Ayarlara erişmek için buradan kullanıcı adını (genellikle “admin”) ve şifreyi (yönlendiricide bulunur) yazın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz