MixBit Android uygulaması yayınlandı. Henüz beta aşamasında olan ve şimdilik sadece belirli kullanıcılara gönderilen MixBit APK dosyası mobil13 güvencesiyle hemen indirilebilir.

Sizlere ilk olarak [highlight]Haftanın En İyi iPhone ve iPad Uygulamaları – 4 / 2013[/highlight] isimli içeriğimizle tanıştırdığımız uygulama YouTube kurucuları ortakları tarafından hazırlandı. Vine ve Instagram gibi popüler sosyal medya uygulamalarına rakip olarak sunulan çalışma rakiplerine göre çok daha uzun videolar oluşturulmasına verdiği imkân ile öne çıkıyor.

mobil13 olarak bizzat MixBit’ten edindiğimiz beta uygulama APK’sını kurduk ve test ettik.

mixbit android uygulamasi mobil13 logo

Her şeyden önce uygulamanın çok fazla izin talep ettiğini söylemeliyim. Eğer YouTube kurucu ortakları tarafından değil de adı yeni duyulmuş bir geliştirici tarafından üretilseydi bu izinleri kesinlikle onaylamazdım.

mixbit android izin

Uygulamanın kurulmasının ardından neyin nasıl yapılacağını anlatan bir rehber arayüzü geliyor. Bu sayede hızlı bir şekilde nasıl video çekerek filtreleri kullanıp video yükleyebileceğimizi öğreniyoruz.

mixbit android yukleniyor mobil13

MixBit Android uygulamasında menü olarak sol üst köşede bulunan simgeyi kullanıyoruz. Burada kullanıcıların paylaştıkları videoları görüntülemek mümkün. Ayrıca oluşturduğumuz videolara da bu menüden ulaşıyoruz. Proje aşamasındaki çalışmalar da aynı şekilde. Menünün sonunda ise hesabımıza ulaşmamızı sağlayan bir bağlantı var.

Uygulamada hazırlanan videoların sadece Wi-Fi bağlantıları üzerinden yüklenmesini tercih edebiliyoruz. Böylece telefon hattı üzerinden yüklenecek olası videolar sonucunda kötü sürprizlerle karşılaşmamız engellenmiş oluyor.

mixbit videolar mobil13

Uygulama son derece sade bir arayüze sahip. Beta aşamasında olmasına rağmen uygulamanın genel olarak kararlı çalıştığını söyleyebilirim. Ancak kullanıcıların yükledikleri videoları izlerken özellikle de tam ekrana geçme, yatay izleme konularında sıkıntılar yaşanabiliyor.

[highlight]MixBit Android uygulamasının Beta sürümünü mobil13 güvencesiyle buradan indirebilirsiniz.[/highlight]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz