Bugün IDC ile yayınlanmış olan raporlara baktığımızda Mobil pazar 2020 yılını daha iyi bir şekilde kapatacak. Nasıl mı? İşte detaylar…

Akıllı telefon sektöründe gelişen pandemi sorunlarından dolayı satışlar ciddi bir şekilde düşüş kaydetti. Buna ek olarak gelen tahminler düşüşün %30 civarında olduğunu ifade ediyordu. Ancak öyle olmadı. Çünkü IDC bugün bir rapor yayınlayarak ilk düşüş %18,2 seviyelerinde olduğunu belirtti. Mobil sektör 2020 yılında nereye gittiğini görmek için rapora bakmanız yeterli.

IDC yayınlamış olduğu yılın üçüncü çeyreğini itibariyle satışların artacağını ve düşüşün pozitif tarafa kayacağını hatta yıl sonunda küresel pazarda kaybın %11,9 olacağını dile getirdi. Açıkçası bu küçülme çoğu kişiyi sevindirdi. Çünkü düşüşün daha fazla olması hedefleniyordu. Çin pazarının yeniden açılması Avrupa’da da normalleşmeye katkı sağladı.

Kullanıcıların son zamanlarda orta seviye telefonlara yöneldiği bir dönemdeyiz. Xiaomi ve OPPO bu konuda çok fazla bir grafiğe sahip. Bakalım yeni modeller ve üreticiler ne gibi yol haritası çizecek bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz