Samsung, Sony, LG, HTC ve General Mobile başta olmak üzere hayatımızda onlarca farklı marka ve modelde akıllı telefonlar girdi. İletişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte mobil internet kullanımı da oldukça arttı. Bildiğiniz gibi ülkemizde geçtiğimiz sene 1 Nisan itibariyle 4.5G internet kullanıma sunulmuştu. Artık telefonlarımızda internet olmazsa olmaz bir öğe haline geldi. Kotamız bitmesin diye günün belirli saatlerinde internetimizi yani mobil veri ayarlarımızı açıp kapatabiliyoruz. Mobil veri aç kapa işlemleri sırasında bazen telefonumuzun üst menüsünde bulunan H işareti gelmeyebiliyor. Bu sorun genelde LG marka cep telefonlarında yaşanıyor. Mobil Veri açık olduğu halde H simgesi neden gelmiyor sorusunun yanıtını sizler için bulmaya çalışacağız.

mobil-veri-sorunu-cozumu

Mobil Veri açık olmasına rağmen E, 3G, H, H+, 4G ya da 4.5G simgelerinin gelmemesinin sebebi operatörünüzde bulunan sosyal medya internet paketlerinden kaynaklanıyor. Eğer Turkcell Vodafone ya da Türk Telekom’dan sosyal medya internet paketi satın aldıysanız ve kullanıyorsanız bu simgeler telefonunuzda görünmüyor.

Sosyal Medya internet paketi kullanmadığınız halde Mobil Veri açık ancak E, 3G, H, H+, 4G ya da 4.5G simgeleri telefonunuzun üst barında görünmüyorsa aşağıdaki işlemleri tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Mobil Veri Ayarı Nasıl Açılır?

 • Telefonunuzda Ayarlar menüsüne ordan da Genel ve Mobil Veri seçeneğine giriş yapın.
 • Mobil Veri seçeneğini eğer kapalıysa aktif hale getirin.

mobil-veri-ayarlari

 • Mobil Veri ayarlarınızda her şey normal görünüyorsa APN ayarlarına göz atın ve operatörünüzün varsayılan ayarlarını seçin. APN menüsüne girmek için telefonunuzdan Ayarlar/Daha Fazla/Mobil Şebekeler/Erişim Noktası Adları adımlarını takip edebilirsiniz.
Kaynak : Mobil134 YORUMLAR

  • Mehmet aynı telefon aynı sorun ama ben çözdüm sorunu ilk önce telefona TL yüklet paket almana gerek yok.
   1- AYARLAR
   2-AĞ VE İNTERNET
   3-MOBİL AĞ
   4-ERİSİM NOKTASI ADLARI
   5-ORDAN DA TURKCELL İNTERNET YAZİYOR ONUN YANINDAKİ KUTUCUĞA TİKLA TİK OLUCAK
   ??EN SON CİHAZI YENİDEN BAŞLAT ?

 1. Samsung galaksi S3 mini kulanı yorum bildirim panelinde mobil verim açık ama kullanamıyorum. APN ayarlarını kurdum telefonu yeniden başlatım buna rağmen interneti kullanamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz