Mobilde Google görsel arama nasıl yapılır konusunda sorulan çok sayıda soru var. Google Görseller kısmında görsel aramak bunu bilgisayarda yaptığınızda oldukça kolay gelebilir. Ancak aynı aramayı telefonunuzda yapmak istediğinizde bunun hiç de kolay olmadığını fark edersiniz.

Mobilde görsel aramak ya da cihazınızda kayıtlı bir görselin farklı boyutları olup olmadığını öğrenmek için görseli Google görsellerde aratmak imkânsız değil. Bunun yöntemini bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz. Üstelik bir değil üç farklı yöntem sıralıyoruz. Bunlardan size en kolay gelen yöntemi belirleyerek kullanabilirsiniz.

Mobilde Google görsel arama işinizi çözmek için yazımızın devamındaki yönergeleri izleyin.

Google Chrome Kullanarak Mobilde Google Görsel Arama

Google Chrome kullanarak mobilde Google görsel arama işini kolaylaştırmanız mümkün. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Bunu daha kolay anlamanız için size bir örnek üzerinden anlatacağız. Diyelim ki Chrome mobil tarayıcısında gezerken karşınıza bir görsel çıktı ve siz bu görseli Google görseller kısmında aratmak istiyorsunuz. Şu adımları izlemelisiniz:

  • Görselin üstüne uzunca tıklayın.
  • Karşınıza çıkan menüden “Bu resmi Google üzerinde ara” seçeneğine dokunun.

Resim Google üzerinde aranacak.

Ayrıca sağda “Diğer Boyutlar” şeklinde bir seçenek de göreceksiniz. Buna tıkladığınızda resmin –varsa- farklı boyutlarını da görebilirsiniz.

Ctrlq.org Kullanarak Mobilde Google Görsel Arama

Mobilde Google görsel arama işinizi kolaylaştıracak diğer bir seçenek de ctrlq.org kullanmaktır. Bu yöntem aslında cihazınızda kaydettiğiniz bir görseli Google görsellerde aramanızı sağlar. Bunu yapmak için aşağıdaki yönergeleri izleyin:

  • Karşınıza cihazınıza kaydettiğiniz görseller gelecek. Bunların arasından Google görsellerde aratmak istediğiniz görseli seçin.
  • Sonra “Show Matches” yani eşleşmeleri göster butonuna tıklayın.
  • Bu yöntemle cihazınıza kaydettiğiniz görselin farklı boyutlarını bulabilirsiniz.

Search By Image Uygulamasını Kullanarak Mobilde Google Görsel Arama

Yukarıda sıraladığımız iki yöntemi uygulamayı tercih etmiyorsanız Search By Image adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama tıpkı Ctrlq.org/Google/images gibi çalışır. Bunun için önce uygulamayı indirin.

[appbox googleplay com.palmteam.imagesearch]

Sonra sağ altta göreceğiniz artı işaretine tıklayın. Görsel galerinizden istediğiniz görseli seçin ve Search butonuna tıklayın. Bunu yaptığınızda görselinizi Google görsellerde aratacaksınız. Görselinizin varsa farklı boyutlarına ulaşabileceksiniz.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz