Modbook şirketi yeni atılımları ile takipçilerini sevindireceğe benziyor. Uzun yıllardır MacBook Pro modellerini modifiye ederek zaman içerisinde ün kazanan firma, dokunmatik bir özellik kazandırmasından dolayı pek çok ödül alarak kendisini bir hayli geliştirdi. Yapacağı yeni atılımlarla da gelişimine devam edeceği düşünülen Modbook‘un şimdiki projesi alışılagelmişmin dışında olacak.

Teknoloji dünyasındaki varlığından bu ana kadar sıradanlığın karşısında duran firma, ödeme sonrası standart olarak ürünleri kargolama ve gönderme mantığının dışına çıktı. MackBook Pro’yu sizin için satın alıyor ve modifiyesini yapıp size ulaştırıyor. Özellikle MacBook‘ları dokunmatik olarak kullanmak isteyenlerin tercihi olan bu sistemde cihazın tüm bileşenleri dokunmatik bir ekranla beraber kullanılmaya hazır bir hale getirilip, kullanıcıya gönderiliyor.

Uygulanma başlanması düşünülen Kickstarter projesi ise yine farklı bir tarzda olacak. Moodbook Pro X modeli bağışçılara sunulacak. 15.4 inç boyutundaki ekrana sahip olan MacBook Pro’yu örnek alan projede dokunmatik paneller için Walcom’un ekranları kullanılacak. Walcom kullanılmasından dolayı ekranda stylus kullanmayı tercih etmenin avantajları artıyor.

macbook pro x

Modbook Pro X Özellikleri

Modbook Pro X‘de işlemci türü olarak Intel tercih edilmiş. Bu işlemci 2.8 Ghz saat hızında çalışabiliyor. Grafik birimi olarak Iris Pro tercih edilmiş. Nvida GeForce GT 750M‘in yanı sıra Modbook Pro X’de 32 GB RAM, 512 GB SSD gibi donanımsal özellikler bulunuyor. Yapılacak olan bağışa göre özellikler de artabiliyor. Bağışlara ekstradan HDD ve USB 3.0 girişleri sunan klavyeli stand Shuttle da hediye ediliyor.

Modbook Pro X Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Modbook’un yeni cihazı Kickstarter ile satışa sunulacak olan Modbook Pro X’in en az 1999 dolarlık alt bağış sınırı ile Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor. Teknoloji firmasının diğer projeleri 3000 dolar ve üzeri bir fiyatla satışa çıkmıştı. Fiyatın diğer modellere göre uygun olmasından dolayı bu projeye bağış yapmak daha mantıklı. Seleflerine göre ucuz olmasına rağmen bu proje için beklenen ilgi şuan için gelmedi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz