Modem kelimesi geçince şüphesiz hepimiz için akla gelen İnternetin bağlantı noktasıdır. Modem aslında internet ile bilgisayarınız arasında bir kapı görevi görmektedir. Modem, bilgisayarların genel ağa bağlantı oluşmasını sağlayan ve bilgisayarı uzak yerlerdeki bilgisayarlarla erişimini sağlamış olan cihaza verilen addır.

Genel olarak modem tarifi Modülatür ve Demodülatör kısaltması anlamına gelmektedir. Bilgisayarların genel ağ ve aynı zamanda internet bağlantısını sağlayan verilerin ses sinyallerine, ses sinyallerini ise veriye çeviren cihazlar olarak tanımı yapılır.

Sadece bu durumla kalmayıp Modem ile network ağlarında bilgisayarlarla ip adresi verebilirsiniz ve aynı zamanda Nat özelliği ile doğrultu gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar dışında Mac adreslerini kontrol durumunu oluşturarak ipleri elinize alabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi birçok durumu Modemin Modeline ve aynı zamanda Markasına göre değişik arayüzlerle değiştirebilirsiniz.

Bu Ayarları Yapmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle Modemin Arayüz kısmına giriş yapabilmek için Modem Kılavuzu’nda yazan ip adresini tarayıcı adres çubuğuna aktarım yapmanız gerekir.

Yukarıda olan resimde görebileceğiniz gibi Web Tarayıcısını adres çubuğuna geçirdikten sonra Modem Arayüzünü açmış olacağız. Bu arayüzü açtıktan sonra sizlerden Kullanıcı adı ve Şifre istenecektir.

Modemin Arayüzüne girdiğinizde yukarıda olan resim gibi bir sekme kaşınıza çıkacaktır. Daha önceden şifre oluşturma kısmını doldurmadıysanız Default olarak Kılavuzda Şifre bulunmaktadır. Bu şifreyi girerek Ara yüze giriş yapabilirsiniz. Eğer modem şifresini bilmiyorsanız Default olarak yani bu da demek oluyor ki Fabrika Modem çıkış kullanıcı adı ve şifresini bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Daha önceden bu şifreyi değiştirdiyseniz ve bu şifreyi hatırlamıyorsanız bu linke tıklayarak reset yapabilirsiniz

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz