Modem üzerinde wifi ışığı yanmıyor veya wifi çalışmıyor hatta kablosuz ağ sorunlu gibi birçok hatayı sizler için tek yazı altında derledik. İşte çözüm önerilerimiz…

Modem üzerinde wifi ışığı yanmıyor gibi birçok sorunu madde madde anlatmaya çalışacağız. Çoğu kullanıcı Zyxel ve Airties ve huawei gibi modemler kullanmakta ama açıklamalarımız tüm modemlerde neredeyse aynıdır. Kablosuz ağ adı genelde aniden kayboluyor ve daha sonra bir anda görünüyorsa bir zamanla durumu söz konusu olabilir.

Modem WiFi ışığı neden yanmıyor?

Modem üzerinde wifi ışığı yanmıyorsa eğer, wifi özelliği devre dışı bırakılmış yani kapatılmış olabilir. Bunun yanı sıra ise evde kalabalık bir aileseniz eğer bu sorunu çok yaşarsınız. Kablosuz modem üzerinde wifi tuşuna bir kere basın. Yada modem arayüzüne girerek kablosuz ağın işareti kapalıysa açın.

Buna ek olarak ise yazılımsal bir sorun olabilir. Mutlaka modemlerinizi son sürüme güncelleme yapmaya özen gösterin.

Modemde WiFi çalışmıyor ne yapabilirim?

Modemi kapatın 10 dakika kapalı kalsın. Daha sonra açın. Sorun düzelmez ise modem üzerinde yer alan wifi tuşuna bir kere basın ve bastığınıza sorunlu olmadığına emin olun. Eğer olmuyorsa, uzun süreli basın ışık yanınca bırakın.

Bunlara rağmen olmaz ise wifi ismini değiştirin. Ancak Türkçe karakter kullanmayın. Ömer ise Omer yapın. Ayşe ise Ayse yapın. En son çare ise şifreyi 12345678A yapın öyle deneyin.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz