Farklı şekilde mesajlar sunan ve depresif oyunlar ile küçük yaştaki kişilerin psikolojik yapılarını bozarak intihara teşvik eden Momo’nun filmi geliyor. İşte detaylar…

Daha önceki dönemlerde WhatsApp ve buna benzer uygulamalar ile beraber çocuklara daha fazla yönelik olan ve gönderilmiş birçok garip mesaj ile oyuna teşvik edilen çocukların ruhsal sağlıklarını bozarak intihara sürükleyen Momo’nun film uyarlaması gelecek.

Momo’yu beyazperdede göreceğiz!

Tam olarak 1 yıldır dünyada birçok ülkede tehlike saçan Momo’nun filmi ise Orion Pictures ile Vertigo Entertainment iş ortaklığı ile beyazperdeye taşınıyor. Şimdilik film için başka bir detay yok ancak yönetmen koltuğunda, Halka’dan tanıdığımız Takashige Ichise’nin oturacağı düşünülüyor.

Ayrıca Aile ve Çalışma ile Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Momo” oyunu için erişim engeli olması için BTK’ya başvuru yapmış durumda. Davetiye sistemi ile oyuncu kitlesi artan şiddet içerikli mesaj ve görsellerin yer aldığı belirtiliyor.

BTK ile son yapılan görüşmede, Uygulamanın ingilizce olması ve Türkçe bir versiyonu olmaması adına bir açıklama geldiğini belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz