Olumlu Yönleri 

  • Şık tasarım
  • İyi pil ömrü (Wear OS için)
  • GPS, NFC ve İK sensörü hepsi burada
  • (Çoğunlukla) doğru kalp atış hızı sensörü

Olumsuz Yönleri

  • Pahalı
  • Kötü şarj diskleri
  • Aşınma İşletim Sistemi tıkanmış

Moto 360 (2019), bu yıl piyasaya sürülecek daha iyi Wear OS saatlerinden biri. Temelleri sunar; bu, diğer pek çok Wear OS saatinin söyleyebileceği bir şey değildir.

Bu temel bilgiler bir bedeli var: Moto 360 (2019) 350 dolar. Eğer harcayacak paranız varsa, bu saatten hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Ancak, 350 ABD doları, Google’ın ihmal edilen Wear işletim sistemi platformunu çalıştıran bir şey için ödenmesi gereken yüksek bir bedeldir.

Motorola’nın Moto 360 akıllı saatleri , Wear OS ekosisteminde ilk tamamen dairesel akıllı saatlerden ikisi olarak işaretlendi. Tam da üçüncü nesil bir Moto 360 umduğumuzda , Motorola , smartwatch çabalarını bir tane daha piyasaya sürmek için iyi bir neden olana kadar bekleteceğini söyledi . Görünüşe göre, o zaman şimdi, ama Motorola biraz yardımı ile yapıyor.

EBuyNow adlı bir Kanadalı şirket , yeni Moto 360 (2019) ‘ı oluşturmak için Motorola’dan Moto 360 markasını lisanslamıştır . Güncellenmiş teknik özellikleri ve modern (biraz tıknaz değilse) tasarımıyla sevdiğimiz büyüdü Motorola akıllı saatlerinin bir devamı. 2019’un sonlarındaki bir Wear OS saati için, temelleri vermesine rağmen birçok sınırı zorlamıyor – diğer birçok Wear OS saatinin yapmadığı bir şey.

Bu harika Wear işletim sistemi saatini neden almak isteyebileceğinizi (ve neden istemeyeceğinizi) öğrenmek için Moto 360 (2019) incelememizi okuyun.

Moto 360 (2019) r eview notlar: Ben 1 Ekim 2019 güvenlik yama üzerinde inşa numarası 9PXDI.191031.0015979985 ile çalışan, beş gün boyunca Wear OS sürüm 2.11 (2019) Moto 360 kullanıyorum. Bu inceleme süresi boyunca Google Pixel 4 XL ile eşleştirildi. Bu inceleme birimi ön üretim yazılımı kullanıyor, bu nedenle test sırasında Google Pay’ı kullanamadım. Ayrıca, eBuyNow’un saatin lansman tarihinden önce düzeltileceğini iddia ettiği birkaç yazılım hatası vardı.

eBuyNow ve Motorola yeni Moto 360 ile çok haklı. Bunun birçoğunun donanım ile ilgisi var. Saat paslanmaz çelikten yapılmış ve sağlam ve iyi yapılmış hissediyor. Bugünlerde “premium” kelimesini kullanmanın biraz yorgun olduğunu biliyorum ama Moto 360 ile ilgili her şeyin premium olduğunu söyleyebilirim.

Dava çok büyük değil ve sadece 1,2 inçlik bir ekrana sahip. Genel boyutuna göre biraz tıknaz olsa da, daha küçük bileklerde hantal görünebilir. Dairesel AMOLED ekran çok parlak olur ve hoş görüş açıları vardır ve hayır, burada “patlak lastik” yok. Diğer smartwatch’ların 390 x 390’da gösterdiği kadar piksel yoğunluğu olmadığından, işlerin en son Apple Watch veya Galaxy Watch Active 2’den biraz daha grenli görünmesini bekleyin .

İşin garibi , Moto 360’a önceden yüklenmiş, sadece bir tane Motorola yapımı özel saat yüzü var. Hiçbiri eski saatlerden geçmiyor. (Döndür saatin yüzünü tekrar kullanmayı gerçekten dört gözle bekliyordum.) Bunun yerine, Ustwo’nun Görünüşü izle yüzleri cihaza önceden yüklenmiş olarak geliyor. Çok çeşitli stiller mevcut ve önceden yüklenmiş yüzlerin dokuzu özelleştirilebilir.

Saat üç renk seçeneğine sahiptir: kahverengi deri / siyah silikon kayışı olan Çelik Gri (Moto 360 (2019) inceleme ünitemiz), siyah deri / siyah silikon kayışı olan Phantom Siyah veya beyaz silikon ve kahverengi olan Altın Gül Deri kemer

Performans ve batarya ömrü, Wear OS saatlerinin Aşil topuğu, ancak yeni Moto 360 her iki maça da işliyor. eBuyNow, en son ve en yeni özellikleri bu saatin içine yerleştirdi: Qualcomm Snapdragon 3100 yongası , 1GB RAM, 8GB dahili depolama ve 355mAh pil. Performans açısından bu saat, Fossil Gen 5 veya Galaxy Watch Active 2 kadar hızlı . İnceleme süresi boyunca fark ettiğim tek gecikme, Google Asistan ses komutlarını başlatırken oldu , ancak her Aşınma İşletim Sistemi saati gerçekleştiğinde aksıyor.

Pil ömrü de iyidir! Her zaman açık olan ekranı her zaman açık tuttum ve 16 saatlik bir günün ardından yatmadan önce hala tankta% 40 civarında kaldığını gördüm. Uyku izleme için gece boyunca giyecek kadar iyidir . Diğer Wear OS saatlerinin günün sonunda duman üzerinde çalıştığını göz önünde bulundurarak, Motorola ve eBuyNow kredilerini burada vermek zorundayım.

Saatiniz bir saat içinde% 0-100 arasında şarj olacak ve bu da bugün satın alabileceğiniz diğer akıllı saatlerden daha hızlı .

Şarj cihazı olsa da, kötü. Orijinal Moto 360’lardan gelen havalı masa montajlı şarj cihazlarından birini umut edenler için hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Saat, bir masanın üzerinde düz oturan bir diskli şarj cihazındaki iki bağlantı pimi ile şarj edilir. Yine de olması gerekiyordu. Şarj kablosu, şarj diskinin altı boyunca uzanır ancak hiç durmaz. Garip bir tasarım. Bu fiyat noktasında daha iyi bir şarj cihazı bekleniyor.

İki düğme kasanın sağ tarafında oturuyor. Üstteki düğme dönebilen bir taçdır ve ana düğme olarak işlev görür. Fossil Gen 5’in döner tacı kadar iyi hissettiriyor, ki bu iyi bir şey. Alttaki buton sadece bir kısayol butonudur.

Belirtildiği gibi, Moto 360 (2019) inceleme biriminde ön üretim yazılımı kullanıyorum, bu yüzden bazı hatalar var. Döndürülebilir taç , bildirimler sayfasını kaydırmasına rağmen, Google Asistanı veya Google Fit sayfalarında gezinmez . Moto 360 PR ekibine hata bildirildi ve saatin geldiği zaman bu sorunu çözmek için Google ile çalıştığını söylüyor.

Donanım ne kadar iyi olursa olsun, smartwatch ekosisteminde başka bir yerde bulabileceğiniz bazı özellikler eksik. Dahili hoparlörü bulunmadığından, Assistant ses yanıtlarını duyamıyor veya telefon görüşmeleri yapamıyorsunuz. Ayrıca LTE modeli de yok, bu yüzden Bluetooth ve Wi-Fi elinizde.

Aşınmayan diğer işletim sistemli saatler, saatlerine sürekli olarak uygunluk ve sağlık özellikleri ekliyor . Moto 360 kalp atış hızı sensörüne ve GPS’e sahip , ancak EKG veya nabız oksimetresi gibi gelişmiş özellikler yok . Bununla birlikte, bunlar yalnızca Garmin ve Apple saatleri gibi fitness odaklı giyilebilir kumaşlarda bulunan daha niş özelliklerdir , bu yüzden Moto 360’ı çok basit bulmaları için gerçekten hata veremem.

Zindelikten bahseden, Moto 360’ın kalp atış hızı sensörü , Garmin Forerunner 245 Music ve Wahoo Tickr X göğüs kayışına karşı gerçekten kendine özgü bir tutuşa sahipti . 27 dakikalık bir koşu bandı çalışması sırasında, her bir cihaz maksimum 163-165bpm bildirdi. Motorola, ortalama kalp atış hızımın diğer iki tarafa kıyasla (~ 153bpm vs ~ 145bpm) yüksek tarafta olduğunu bildirirken, kısa bir yürüyüş molası ve kısa mesafe yürüyüşü gibi büyük kalp atışları trendlerini yakalayabildi. son.

Moto 360 da hemen hemen her gün Forerunner 245’e benzer bir adım saydığını bildirdi.

Bir smartwatch yalnızca çalıştırdığı yazılım kadar iyidir ve Wear OS hala sıkışık. Herkesin çıkardığı kadar kötü olduğunu düşünmüyorum – Google Asistan’ın sadece bir tıkla uzağa gitmesini seviyorum ve Fayans özelliği uygulamaları başlatmayı kolaylaştırıyor.

Wear OS her zamanki gibi riskli, ancak yeni Moto 360 en iyisini yapıyor.

Ancak Google, smartwatch platformuna pek güvenmiyor. Wear OS nadiren büyük özellik güncellemelerini alır ve şirket performans ve hata düzeltmeleri yapmak için zaman harcar. (Saatimde hala Google Haberler’i kullanamıyorum .) WatchOS veya Samsung’un Tizen’i gibi diğer smartwatch platformları çok daha sık güncelleniyor. Google’ın Google I / O’daki yorumlarıyla ve kaliteli güncelleme takip kaydı arasında, Google’ın Fitbit’i satın almasının meyveleri devreye girinceye kadar hiç kimsenin Wear OS’den uzak durması konusunda hata yapmadım .

Yeni Moto 360’ın bu yıl piyasaya sürülecek en iyi Wear OS saatlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Temelde, batarya ömrü ve performansta, diğer pek çok Wear OS saatinin yapmadığı bir şey sunuyor. Ancak, bu temel bilgiler bir bedeli var: yeni Moto 360 (2019) 350 $ ‘a mal oluyor, bu da diğer favori Wear OS saatlerimizin şu an için sattıklarının iki katından fazla .

Yeni Moto 360 kullanmak bir zevktir ve en iyilerinden birini sunar – eğer en iyisi olmasa – bugün elde edebileceğiniz işletim sistemi deneyimleri.

Eğer harcayacak paranız varsa, yeni Moto 360 ile gerçekten mutlu olacaksınız. Harika bir smartwatch. Ancak 350 $, Google’ın ihmal edilen Wear işletim sistemi platformunun desteklediği bir şey için harcanan para.

Aşınma işletim sistemi, herkesin söylediği çöp kovası ateşi değil, ama hala etrafta dolanan ve platformda bir bütün olarak kendime güven duymamaya yetecek kadar önemli sorunları var. Bu normalde Moto 360’ın hatası olmazdı, ancak Google’ın ihmali nedeniyle maalesef öyle. Motorola, Moto 360’ı yeniden dirilişiyle övündü ve eBuyNow teslim edildi. Keşke böyle garip bir platformda çalışmasaydı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz