Motorola, 2020’de 5G akıllı telefonları piyasaya sürmeyi taahhüt ediyor
Motocom, Qualcomm’un yeni 5G platformlarıyla geliyor

Qualcomm’un Hawaii’deki Snapdragon Zirvesi’nde Motorola, yeni açıklanan Snapdragon 865 ve 765 işlemcilerle 5G uyumlu akıllı telefonlar piyasaya sürmeyi taahhüt etti .

Kısa süre önce piyasaya sürülen katlanabilir Razr telefonu , orta sınıf Snapdragon 710’u çalıştırdığı için bunlardan biri olmayacak – büyük olasılıkla uzun süredir üretim yapıyor olması ve fiyatı makul tutması. Ahize 5G eklemek zaten yüksek 1.500 $ fiyat etiketini arttırırdı.

Motorola Başkanı Sergio Buniac, “5G, Lenovo altyapısı için kişisel cihazlara, 5G akıllı telefonunu ilk kez kullanan ve 5G PC’yi önizleyen tüm Lenovo’nun odak noktası” dedi.

“Mobil kol olarak, Motorola, 2020’de genişleyen 5G çözümlerimizle 5G dönemini sürdürmeye devam edecek – yüksek performanslı Snapdragon 765 ve 865 Mobil Platformları sayesinde premium amiral gemisi alanındaki yerimizi yeniden canlandıracak.”

Bu, Lenovo’nun sahip olduğu markanın, amiral gemisi seviyesindeki akıllı telefonlardan oldukça fazla geri adım attığını görmesinin büyük bir niyet beyanı. Qualcomm’s ile silikon serisinin en başında çıkan son telefon, Snapdragon 835 ile 2017’nin Moto Z2 Force’du.

Ertesi yıl Z3 sadece ABD’deydi ve aynı çip vardı, Z4 ise Snapdragon 675’i seçti.

Görünüşe göre Razr’ın piyasaya sürüldüğü coşkuyla, Motorola’nın ileri teknoloji telefonlarını tekrar rekabetçi hale getirmeye çalışacağını gösteriyor. Belki de daha yüksek güçte olan 865’in entegre bir 5G modeme sahip olduğu 765 işlemciyi kullanmayı tercih edecek. Bu, orta sınıf telefonların daha düşük fiyatlarla ancak 5G ağ uyumluluğu ile – dünyayı en pahalı 5G telefonlarda harcamak istemeyen tüketiciler için çekici bir teklif anlamına gelebilir.

Ancak Buniac’ın 865 yongasını anlatması, Moto’nun büyük bir şekilde geri gelmek istediğini düşünmemizi sağlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz