Bugün Lenovo, Motorola’nın Google’dan alınma işleminin tamamlandığını duyurdu. Bu satın alma Çinli şirkete tam 2.91 milyon dolara mal oldu. Hatırlanacağı üzere Lenovo, Motorola’yı Google’dan satın alacağını Ocak ayının sonlarına doğru açıklamıştı. Motorola’nın genel merkezinin hâlâ Chicago’da bulunmasına ve markanın hiç bozulmamış olmasına rağmen Motorola artık tam bir Lenovo şirketi.

Lenovo, Motorola markasını tam sahip olduğu bir şube gibi yönetecek. Artık Lenovo markanın ve Moto X (2014), Moto G (2014) ve Moto 360 gibi ürünler dâhil olmak üzere şirket portföyünün tek sahibi.

motorola a lenovo company

Lenovo’nun yöneticisi ve CEO’su Yang Yuanqing satın alma konusunda şu açıklamaları yaptı:

“Bugün biz başarılarımıza Lenovo ve Motorola için tarihî bir kilometre taşı ekledik –ve rekabet etmek, büyümek ve akıllı telefon pazarında kazanç sağlamak için hazırız. İki akıllı telefon markasına rakip olacak güvenilir nitelikte üçüncü güçlü bir marka ekleyerek bu pazara ihtiyaç duyduğu şeyi vereceğiz: alternatif, rekabet ve yenilik kıvılcımı.”

Motorola’da şu anda dünyanın dört bir yanında çalışan yaklaşık 3500 işçi bulunuyor. Bunlardan 2800 kadarı Amerika’da yer almakta. Şirketin patentleri için Google, bunların çoğunun işini bir lisans ile devam ettirecek. Motorola ise ancak 2000 patenti elinde bulunduracak.

Kaynak : Mobil134 YORUMLAR

  1. Artık piyasada Blackberry diye bi telefon kalmaz bir zamanlar motorola vardı BBM herkes kullanabiliyosa bu telefonun bi özelliği kalmaz artı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz