Motorola artık yok! Markanın yeni sahibi olan Lenovo, artık Motorola markasının kullanılmayacağını ve bununa yerine ¨Moto by Lenovo¨ ifadesine yer verileceğini açıkladı.

Bu zamana kadar birçok kez el değiştiren, birçok badire atlatan Motorola adı artık tamamen ürünlerde yer almayacak. Yalnızca Moto ifadesi kullanılacak ve o da tek başına olmayacak. Halihazırda çok sayıda patente ve kablosuz iletişim teknolojisi bilgisine sahip olan dev olgunun yeni şirket çatısı altındaki performansı ve geleceği büyük merak konusu.

Moto by Lenovo

Şu ana kadar birçok yerde bulunan Motorola markasının ilgili materyalleri de değişecek. Buna göre Motorola ifadesi bulunan her yerde artık Moto by Lenovo ifadesi ve sloganı yerleştirilecek. Benzer bir durumu Microsoft’un Nokia’yı satın almasından sonra da yaşamıştık. Microsoft bir süre sonra sadece Lumia markasını kullanacağını açıklamıştı.

Özellikle dizüstü bilgisayar sektöründe oldukça yüksek bir performans ortaya koyan Çinli şirket, akıllı telefon dünyasındaki varlığını ise yavaş ve emin adımlarla sürdürüyor diyebiliriz. İlk olarak orta seviye ve fiyat – performans odaklı ürünler ortaya koyan, Android işletim sistemini kullanan Lenovo akıllı telefon modelleri, satın aldığı Motorola için de ilk ciddi adımını atmış oldu.

Kaynak: GSMarena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz