Motorola Drois Turbo kullanıcılarını sevindirecek haberi Motorola açıkladı. Motorola Droid Turbo cihazlar doğrudan Android 5.1 güncellemesi alacak.

Android 5.1 Lollipop güncellemesi cihaza doğrudan gelecek. Yani mevcut sürümünüz ne ise Android 5.0 Lollipop güncellemesi yerine doğrudan Android 5.1 Lollipop yazılımıyla ve yenilikleriyle tanışacaksınız. Bu sürüm, Google’ın sunduğu Android işletim sisteminin en son sürümü olarak dikkat çekiyor.

motorola droid turbo

Google bu sürümü Nexus cihazlara yeni yeni sunmaya başladı. Öyle ki bazı Nexus cihazlar hâlâ Android 5.1 güncellemesi alabilmiş değil. Diğer yandan Motorola, güncellemeleri alma konusunda önceliğe sahip. Güncellemeleri en hızlı alan cihazların başında Motorola gelmekte. Bu yüzden Nexus cihazlarda yaşanan bu gecikmelere rağmen Motorola Droid Turbo telefonların güncellemeyi hızlıca alabileceği tahmin ediliyor.

Android 5.0 güncellemesinin atlanmasının nedeni cihazın son sürümü hemen alabilecek donanıma ve kapasiteye sahip olması. Bu bilgilerin tümü Motorola’da yazılım mühendisi olan Luciano Carvalho tarafından verilmiş durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz