Motorola Moto X isimli Google’ın yeni akıllı telefonu 1 Ağustos 2013 günü tanıtılacak. Bununla birlikte ürüne dair bilerek ve bilmeyerek birçok özellik ve fotoğraf paylaşıldı. Bu sızan bilgilerden sonuncusu akıllı telefonun kamerasına dair özellikler üzerine.

10 MP değerinde bir ana kamerası olması beklenen Motorola Moto X’in bu kamerası “Clear Pixel” isimli bir teknoloji kullanacak. Söz konusu teknolojideki piksellerin boyutu 1.4 mikron seviyesinde olabilir. Bunun anlamı Samsung Galaxy S4 üzerinde yer alan kameradaki piksellerden çok daha büyük ancak HTC One üzerindekilerden de küçük boyut demek. Clear Pixel teknolojisinin en çok öne çıkan ve onu diğerlerinden ayıran özellikse düşük ışıkta daha iyi performans göstermeleri.

motorola moto x kamera

Motorola Moto X kamerası video çekimi konusunda da iddialı gelecek gibi görünüyor. Zira gelen bilgiler ürünün 1080p full HD videoyu saniyede 60 kareyle çekebileceği yönünde. Eğer bu gerçekleşirse saniyede 60 kareyle 1080p full HD video çeken ilk akıllı telefon Moto X olacak.

Üç adet mikrofonu olacağı dile getirilen ürünün bu sayede 3D yani 3 boyutlu ses kaydetme özelliğine de sahip olabileceği iddia ediliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz