Android L ya da diğer adıyla Android 5.0 işletim sistemi kısa bir süre önce tanıtılmıştı. Bu yeni işletim sisteminin hangi akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar üzerinde yer alacağı ürünün tanıtımının ardından merak edilen konuların başında geliyordu. Bununla birlikte cihaz üreticileri kullanıcıların söz konusu soruya dair cevapları da bir bir vermeye başladılar. O üreticilerden biri olan Motorola da her ne kadar resmi olmasa da Android L işletim sisteminin Motorola Moto X ve Moto G üzerinde yer alacağını dile getirmiş oldu.

Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız Motorola Moto E sahibi bir kullanıcının Motorola müşteri hizmetleri üzerindeki canlı destek birimi ile arasında geçen konuşmalar sonrasında Motorola Moto X ve Moto G için Android L güncellemesi geleceği de dolaylı olarak ortaya çıktı.

motorola moto x android l

Kullanıcının sorusu üzerinde Moto E için Android L güncellemesi olup olmayacağının henüz bilinmediği ancak Moto X ve Moto G için bu çalışmasın sürdüğü ifade edildi.

İlk Açıklamayı HTC Yapmıştı

Hatırlanacağı üzere HTC, Android L tanıtımından kısa bir süre sonra Google’ın kaynak kodları ulaştırmasının ardından geçecek 90 gün içinde söz konusu güncelleme işlemini birçok ürünleri için sunacağını açıklamıştı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz