Moto Z4 incelemesi: İşte yine başlıyoruz

Moto Z serisi, son dört yılda oldukça az sayıda kimlik krizinden geçti. Bir zamanlar Motorola’nın amiral gemisi donanımı vitrini, o zamandan beri, şirket üst düzey alandan uzaklaşmaya devam ettiğinden, orta düzey bir alandan uzaklaşmaya devam ettiği için alçak gönüllü bir orta kademe teklifi haline geldi – Motorola’nın ilk kez bir kâr elde etmesi 2014 yılında Lenovo tarafından satın alındı.

Geçmişte diğer alanlarda fedakarlık yaparken telefonun bir yönünü iyileştirmeye odaklanan Oyun ve Güç gibi değişkenler olsa da , Moto Z4 Motorola’nın kadrosunda tek başına durur (en azından şimdilik) şirketin 2019 yılında teklif vermesi gerekiyor.

Ve bu beni endişelendiriyor.

İyi Yanları

Fantastik pil ömrü
Yararlı eklentilerle temiz Android yazılımı
Verizon’un 5G ağına ekonomik erişim
Saygın kamera performansı
Kulaklık girişi

Kötü Yanları

Yavaş, çılgın performans
Modlar kötü oturmuş hissediyor
Zayıf ekran parmak izi sensörü
Ekran gün ışığında loş

Bu inceleme hakkında

Ben (Hayato Huseman) Moto Z4’ü (XT1980-3) kullanmaya başladıktan hemen sonra iki haftadan kısa bir süre önce AT&T ağındaki Indianapolis ve New York City’de bu incelemeyi yazıyorum. Motorola tarafından ödünç verilen bana verilen kilitsiz bir inceleme birimi kullandım, inceleme döneminin çoğunluğu için PPF29.105-25 yapı numarasını kullandım.

Eğer gördüyseniz herhangi son dört yıl içinde Moto Z telefonu, zaten Z4 hakkında tam olarak ne olduğunu. Gereksizliğin dışında (birazdan buna döneceğiz), Moto Z4 selefinden neredeyse ayırt edilemez görünüyor, 6000 serisi alüminyum çerçeve ve 2.5D Gorilla Glass 3 arkadan oluşan aynı ultra ince tasarım – Bu kez geçen yılki Moto Z3’ün parlak görünümünden daha iyi görünen ve hissettiren mat bir yüzeyle. Ayrıca, önceki Moto Z cihazlarında eksik olan 3,5 mm kulaklık girişi de bulunuyor.

En büyük ve en göze çarpan fark, şimdi yeni 19: 9 en boy oranı ve neredeyse sağlayan ön camın neredeyse tamamını kaplayan ön kısımdaki ekran ve bunu sağlayan gözyaşı tarzı çentik. Motorola, 6,4 inçlik bir Full HD + OLED ekrana, 2016 yılında bir kez geriye sadece 5,5 inçlik bir panel yerleştiren aynı büyüklükteki şaseye sığdırabiliyordu ve Motorola’nın artık toparlanabileceği bir yer olmadığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum Telefonun ön yüzündeki logo. Bazen küçük zaferler.

Moto Z4 ile ilgili her şey tanıdık geliyor ve bu çoğunlukla kötü bir şey değil.

Batarya da her zamankinden daha büyük; uzun ömür her zaman güçlü bir Motorola telefonları için uygun olmuştur ve içine yerleştirilen 3600mAh hücre herhangi bir Moto Z cihazında en büyüğüdür. Bunu iki günlük bir telefonla aradığım sürece uzamayacağım, ancak nadiren% 30’dan daha az pil kaldırarak yattım – bu da normal Pixel 3’ten bazen iki kez şarj etmek zorunda kaldığım için özellikle güzeldi gün.

Manyetik çevre birimleriyle eşanlamlı klasik altın kontak pimleri hala Z4’ün alt kısmını işgal ediyor ve bunun nedeni Motorola’nın sadece üç yıllık Moto Mod desteği vaat etmesine rağmen, henüz onu öldürmemeye karar vermiş olması.

Zaten Moto Mod ekosistemine yatırım yaptıysanız bu harika bir haber, ancak bu kararın tamamen geri dönen müşterilere karşı nazik davranılmadığından şüpheleniyorum; Verizon, son aylarda 5G ağını agresif bir şekilde zorluyor ve Nisan ayının başında başlatılan 5G Moto Mod ile birleştiğinde , Z4 Ultra Geniş Bantlı erişim kazanmanın en ekonomik yollarından biri – yani Chicago ya da Minneapolis’te yaşadığınızı varsayıyor şu anda Verizon’un 5G şebekesinin bulunduğu iki şehir.

Sebep ne olursa olsun, sonuç aynı. Ufukta yeni Moto Modlar olmasa da, mevcut tüm çevre birimleri Z4’te beklendiği gibi çalışmaya devam ediyor ve Motorola Moto 360 Kamera Modunu kilitsiz modelle birlikte bile topluyor. Şahsen, bunun yerine Güç Paketi Modunu görmeyi çok tercih ederdim, ancak ücretsizdir.

Moto Z4, geçen yılki etkileyici olmayan çift lens kurulumundan sonra tek bir kameraya geri dönerek, daha büyük yarım inç 48MP f / 1.7 sensörüne yer açtı. Bu yüksek çözünürlük, piksellerin bindirilmesine, bilgiyi dört pikselden bire bir yoğunlaştırmasına ve teorik olarak daha fazla ayrıntıya sahip olması gereken 12MP’lik bir fotoğrafla sonuçlanmasına izin veriyor, ancak çoğu fotoğrafın özellikle yumuşak ayrıntılarla biraz yumuşak göründüğünü gördüm. saç gibi.

Yine de, Z4 parlak ortamlarda bile parlak noktaların korunmasında harika bir iş çıkarır ve kamera uygulamasında zaman zaman şaşırtıcı derecede iyi çalışan yeni bir Night Vision modu vardır (genel olarak Night Vision ile oldukça karışık sonuçlar aldım).

Moto Z4’teki yazılım, her şey gibi, bir Motorola telefonundan tam olarak bekleyeceğiniz şeydir – ama bu gerginlikten kötü bir şey değil. Her zaman Motorola’nın barebones Android yazılımıyla olan ilişkisini her zaman sevdim ve Z4’te bulunan Pie in Pixel’de gördükleriniz aşağı yukarı. Kilidi açılmış modelim kutudan çıkmış sıfır kabarıklığa sahipti ve Motorola eklentilerinin küçük bir kısmı gerçekten kullanışlıdır.

Moto uygulaması bu eklentiler için bir hub görevi görür; Moto Actions’lar ve Moto Display hala burada, kamera ve el fenerini hızlı bir şekilde başlatmak için tanıdığımız ve sevdiğimiz aynı çift büküm ve çift doğrama hareketleriyle. Ekran görüntüsü almak için ekranda üç parmağınızla uzun süre basabilir veya standart üç düğmeli düzenden geri gitmek için sola hızlıca kaydırma da dahil olmak üzere daha modern hap şeklindeki düğmeye geçmek için tek tuşla gezinmeyi etkinleştirebilirsiniz.

Moto Z4 Neye ihtiyaç var?

Gözden geçirme dönemim boyunca, Moto Z4, aynı anda Motorola’nın en gelişmiş tasarım yenilemesi ve şirketin son yıllardaki durgunluğunu üzücü bir şekilde hatırlatıyordu.

Z4’ün konik desteği, Moto Mods’un aniden kendilerini birlikte atılmış hissetmelerini sağlıyor.

Hala Moto Z tasarım dilini biraz seviyorum; endüstriyel estetiği, Z4’e seçkin ve eşsiz bir görünüm kazandırıyor ve ince profil, cebinize girip çıkabildiği kadar tutmayı da kolaylaştırıyor. Ancak Z4 ile Motorola, dış tasarımda yapabileceği tek değişikliği yaptı ve arka kısımdaki kenarları çok hafifçe eğdi. Eski modellere kıyasla biraz daha rahat hissettiriyor… tam bir Moto Mod üzerinde tokatlanana kadar ve birdenbire iki cihaz birbirleri için yapılmamış gibi hissettiren donanım arasında küçük ama çok belirgin bir boşluk var.

Motorola’nın Moto Modlarına ne kadar vurgu yaptığını düşünürsek, bu büyük bir gözetim gibi görünüyor ve kutuya gelen Moto 360 Modunun “çırpma boşluğu” dediğim şeyin en kötü suçu olduğu zaman bile daha da saçma görünüyor . ”

Herhangi bir Moto Mod’u takmadan telefonu sadece bağımsız bir cihaz olarak kullanmayı planlıyor olsanız bile, Z4 mükemmel bir telefondan uzak. Gösterge, yoğun ve canlı olsa da, kullandığım en parlak alandan uzaktı ve gün ışığında görmeyi zorlaştırdı ve düzgün bir konuşmacı için az yer bıraktı. Hoparlör ızgarası, kulaklık tarafından çerçevenin üst tarafına taşındı ve inanılmaz derecede teneke gibi geliyor; Z4 üzerinde herhangi bir bas ses çıkardığınız için şanslısınız ve sola yaslanmış yerleşim, müzik dinlemenin garip bir şekilde dengesiz hissetmesine neden oluyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Moto Z4 suya ve toza dayanıklılık için herhangi bir resmi IP sınıflandırmasına sahip değildir, ancak sıçramaya dayanıklı P2i nano kaplama hiç yoktan iyidir, ve bazı pahalı telefonlarda bile olmadığından pas vermeye razıyım ‘ t resmen su geçirmez. Kablosuz şarjın olmamasından dolayı affediyorum, çünkü Z4’ün camı geri geldi, ancak en azından bir Stil Kabuğu ekleyerek ekleyebilirsiniz. İdeal değil, ama yine de hiç yoktan iyidir.

Ekrandaki parmak izi sensörü tam anlamıyla mantıklı, bu uygulama sadece mükemmel değil.

OnePlus 6T ve Huawei P30 Pro gibi telefonlarla aynı optik teknolojiyi kullanan yeni bir ekran parmak izi sensörü de var. Genel olarak ekran sensörlerinin büyük bir hayranı değilim, ama Z4 için çok mantıklı; Moto Mods ile sorun yaşamadan arkaya bir parmak izi sensörü koymanın hiçbir yolu yoktur ve ekranın altına bir tane koymak, telefona geri büyük bir çerçeve eklemek anlamına gelir.

Ne yazık ki, yerleştirme ne kadar mantıklı olursa olsun, bu sensör pek iyi değil. OnePlus 6T ile aynı seviyeye koyardım, ancak kesinlikle ultrasonik ekran algılayıcı kullanan OnePlus 7 Pro veya Galaxy S10 gibi yeni telefonlarla aynı değil.

Çok iyi olmayan şeylerden bahsetmişken, Moto Z4’ün sıkıcı performansının etrafında bir şey yok. Uygulamaları değiştirmekten, yalnızca varsayılan Gboard ile yazmaya bile, döndüğünüz her yerde, telefonun tamamında aralıksız bir gecikme yaşanıyor; bu da, yüksek kaliteli yapı malzemeleri ve modern teknoloji trendlerine rağmen, bunun hala çok orta seviye bir cihaz olduğunu gösteriyor. underdra Helisel 675 işlemci.

Ayrıca, Moto uygulaması içinde Flip for DND’yi etkinleştirmeme konusunda da şiddetle tavsiye ederim. Fikir güzel olsa da, anında yüzünü çevirerek Rahatsız Etmeyin moduna geçin ve bildirimleri susturun, Pixel 3’ün mükemmel Şşş özelliğine çevir özelliği gibi – telefon bir masayı bir masadan ayırt edemiyor gibi görünüyor. cep çok iyi. Sonunda anlamaya ve uzun süre cebinizde Rahatsız Etmeyin’de kalmasa da, özellik etkinleştirildiğinde onay buzz’ı tam olarak gelen bir bildirim gibi geliyor ; ve orada olmayan bir bildirimi kontrol etmek.

Moto Z4 Almalı mıyım?

500 $ ‘lık kilidi olan bir perakende satış fiyatı ile, Moto Z4’ü çoğu kişiye tavsiye etmekte zorlanıyorum, özellikle daha iyi performansa, daha iyi bir kameraya ve üç yıl garantili yazılım desteğine sahip olan 100 $ daha düşük bir Pixel 3a alabilirsin. . Motorola, diğer yandan, zamanında Android güncellemelerinin güçlü bir siciline sahip değil ve performans sadece 500 dolarlık bir telefonda olması gereken yerde değil.

Öte yandan, Z4’ün mutlaka tam fiyatıyla pazarlanması gerekmiyor. Numaralarını mevcut operatörlerinden alan yeni Verizon müşterileri, Moto Z4’ü ayda sadece 10 dolara, yani sadece 240 dolara çıkarabilirler. Bu fiyata, gerçek rekabetin az olduğu çok daha çekici bir telefon.

Sınırlı bir süre için, bu müşteriler 5G Moto Mod’u 150 dolara indirebilir ve size 440 doların altında çalışan 5G özellikli bir telefon sunar. Verizon’un test pazarlarından birinde yaşamıyor olsanız bile, bu biraz geleceğe dönük deneme için iyi bir fırsat; 5G kez yapar , ormanda boynuna dışarı rulo sadece önemsiz çekmecesinden sizin indirimli 5G Mod çekin ve anında erişim için telefonun arkasına ekleyin.

Eğer ve ancak, eğer Moto Z4’ün promosyon fiyatından yararlanabilecek potansiyel bir Verizon müşterisiyseniz, mutlaka bir tane almalısınız. Başkası, özellikle kilidi açılmış alışveriş yapanlar için, aralarından seçim yapabileceğiniz daha iyi telefonlar var.

Kaynak : Androidcentral

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz