Mozilla’dan yeni mobil kullanıcı tarayıcısı olan Firefox Preview duyuruldu. İşte Firefox Focus’un sınırlarını aşan Preview’in özellikler ve tüm detayları…

Artık Mozilla, Firefox Focus’un gizlilik teması ile gelen bu seçenek sayesinde tam özelliklerini kullanırken, normal tarayıcı ile bir seçim arasında kalmayacaksınız. Yani Android kullanıcıysanız durum böyle olacak. Mozilla’nın bundan 2 yıl önce Android platformuna getirmiş olduğu “gizlilik” konusunda Firefox Focus tarayıcısı iOS’tan hemen sonra Android kullanıcılarına gelmişti.

Android kullanıcılarına getirdiği bu özellikler ile beraber iOS platformuna kıyasla daha fazla avantaj sağlıyordu. Bu sefer ise seçenekler daha fazla arttıran Mozilla, yeni özellikler sunan Firefox Previews‘i tanıttı.

Performans 2 kat daha iyi!

Mozilla’nın GeckoView motorunu kullanmakta olan Firefox Preview, aslında Focus gibi gizliliği en ön plana taşıyor. Yinede bu sefer normal görünümdeyken, gizlilik teması için bir seçim sunmuyor, ikisini aynı plana entegre ediyor. Bu bakımdan Preview kişilerden tam puan almayı başarıyor.

Bir yandan ise performans ve iyileştirme çalışmaları ile yakından ilgilenen Firefox Preview, hazırda olan Firefox’a göre tam iki kat daha hızlı çalıştığını görüyoruz. Şuan önizleme sürümü bulunan Firefox Preview’in final sürümü ise ne zaman gelir belli değil. Yeni detaylar gelince sizleri haberdar edeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz