Firefox 67 daha hızlı performans ve gelişmiş Özel Tarama özellikleriyle geliyor
Hız ve esneklik iki adet Firefox watchwords’dür. Firefox 67 ile Mozilla bir kez daha hız kazandı.

Mozilla, Firefox sürüm 67’yi Salı günü yayınladı ve tarayıcının bir yıl öncesine kıyasla yüzde 40 ila 80 daha hızlı olacağını vaat etti. Firefox 67 ayrıca, yükseltilmiş Özel Mod seçenekleri ve ilgi çekici bir GPU hızlandırma aracı dahil olmak üzere başka birçok yeni özelliğe de sahiptir.

Firefox Quantum , 2017’nin sonunda tarayıcının omurgasını elden geçirdiğinden beri , Firefox, kalabalık tarayıcıların rekabet ettiği bir alandaki hızı vurguladı. Bizim gibi yeni bir tarayıcı testleri (Firefox 64 dayanarak) gösterdi şirketin biraz istismar-Firefox dair bir niş gerçekten hızlı, ama bu yüzden onun yarışma. Opera bizim favori tarayıcımız olmaya devam ediyor.

Firefox 67 ile Mozilla, sayfa yükleme deneyimini hızlandırmak için ilk önce tarayıcının tutacağı özellikleri yeniden sınıflandı. Özellikle, Firefox’un Google ve Amazon gibi sayfalar için arama komut dosyalarını diğerlerinden önce yüklediğini ve böylece ilk önce ne istediğinizi arayabileceğinizi göreceksiniz. Bu arada, sayfanın daha az kritik olan yönleri göreceli olarak biraz geciktirilir. Firefox ayrıca mevcut toplam sistem belleği 400 MB’ın altına düştüğünde boş sayfaları durduracak veya askıya alacaktır, böylece aktif sayfalara öncelik verilecektir.

Firefox 67 ayrıca, Özel Tarama modunda da birçok geliştirme özelliğine sahiptir. En önemlisi, Özel Tarama modunda çalışırken bireysel uzantıları manuel olarak açmanıza izin vererek Chrome’un zaten sağladığı esnekliği sağlar. Firefox ayrıca şifreleri korumanıza da kolayca izin verir, böylece bir Özel pencereyi kapattığınızda göz atma oturumunuzun bir kaydı kaydedilmeyecek olsa da, seçtiğiniz sitelere giriş yapabilirsiniz.

Özel Tarama, hangi web öğelerini engelleyeceğinizi seçmenize izin vermek için daha fazla özelleştirme seçeneğine de izin verir. Yeni sürümde, Firefox artık PC’nizdeki benzersiz donanım ve yazılım kombinasyonunu tanımlayarak gizli şifreli uzantıların yanı sıra sizi web üzerinde izleyen “parmak izlerini” engellemenizi sağlar.

Eğer bir Nvidia grafik kartı sahibiyseniz, olabilecek WebRender, geliştirilmiş performans için CPU yerine, Nvidia GPU musluklar yeni render yöntemi için destek: özel bir şey görüyoruz. Ancak, yalnızca Nvidia grafik yongaları ile çalışıyor ve Firefox bunu yalnızca “küçük bir kullanıcı grubuna” uyacak. Firefox 67, Mozilla, Google tarafından ortaklaşa geliştirilen telif ücretsiz bir video formatı olan dav1d desteğiyle de gönderiyor. Amazon ve Microsoft.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz