Çıkışının ardından yıllar geçmesine rağmen CS:GO popüleritesini koruyan bir oyun. Steam‘in en çok anlık oyuncuya sahip oyunları listesinde sürekli ilk 3’e oynuyor. Oyunun sürekli gelişen bir içeriğinin olması, oyuncularını yıllarca elinde tutabilmesini sağlıyor. Oyunda daha iyi olabilmek için uygulamanız gereken bazı CS:GO taktikleri bulunuyor, buna istinaden daha iyi CS:GO oynamak için taktikler sıralamasıyla karşınızdayız.

cs:go taktikleri

Bilgisayarınızın oyunu oynamak için yeterli olduğundan emin olun
Ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun, sisteminiz oyunu 60 FPS’in üstünde çalıştıramıyorsa büyük ihtimalle sistem kaynaklı sorunlar ortaya çıkacak. Bu yüzden en iyi oyun deneyimi için öncelikle sisteminizin oyun için yeterli olduğundan emin olun.

Ekipman seçimini doğru yapın
Oynayışınızı tam olarak oyuna yansıtabilmek için ekipmanlar çok önemli. CS:GO ve diğer FPS oyunlarında kaliteli fare ve kulaklık seçmek çok önemlidir. Ergonomik ve iç parçaları kaliteli ekipmanlar kullanmak oynayışınıza büyük katkı sağlayacaktır.

Maça girmeden önce antrenman yapın
Her maça girmeden önce 10 dakika antrenman yapmak oynayışınıza büyük etki edebilir. Antrenmanı en hızlı şekilde yapabilmek için “Ölüm Maçı” oyun modunu oynayabilirsiniz.

İleri seviye antrenman
Spray, silahın geri tepmesiyle oluşan ateş profilidir. Fark ettiyseniz bir silahla taradığınızda mermiler seker. Bu sekmenin her silah için ayrı bir profili vardır. Mermiler yukarı doğru gittikçe siz silahı aşağı doğru çekerseniz mermilerin çoğu düşmana gidecektir. Özellikle AK-47 gibi çok fazla seken silahları oynayabilmek için spray’inizi geliştirmeniz çok önemlidir.

En kolay yol düşmanın sesini tanımaktır. Kulaklık seçimini CS:GO için önemli kılan unsur da budur. 7.1 Surround gibi teknolojileri destekleyen kulaklıklar düşmanın nereden geldiğini daha rahat anlamanızı sağlar. Bu yeteneği geliştirebilmek için bazı haritalar mevcut fakat bunları oynamanızı önermiyoruz. Eğer kulaklığınız ses kasmaya el verişliyse bir maça girin ve düşmanların ayak seslerini dinleyin, oynadıkça bu yeteneğinizin geliştiğini göreceksiniz.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz