En popüler yayın hizmetlerinden biri Netflix, rakiplerinden daha rekabetçi tekliflerin arka planına karşı yapılan abonelik maliyetinin yüksek olması nedeniyle önümüzdeki yıl 4 milyon aboneyi kaybedebilir. Bu, Needham analisti Laura Martin’in değerlendirmesine referans olarak MarketWatch tarafından rapor edildi.

Uzmana göre, Netflix’in pazardaki konumunu korumak ve paylarını korumak için daha ucuz bir abonelik seçeneğine ihtiyacı var. Martin, aboneliğin daha ucuz bir sürümünde reklamcılığın tanıtımının Netflix’in mevcut ve gelecekteki abonelerini kaybetmemesine izin vereceğini öne sürüyor.

Rusya’da, Netflix aboneleri aylık olarak 8 avrodan 12 avroya ödeme yapıyor. Platforma yeni bir rakip – Apple TV + – TV şovları ve filmler izlemek için aylık çok daha uygun bir abonelik sunuyor.

Amerikalı izleyicilerin sayısı azalırsa, hizmeti geri kalanından üç kat daha fazla kar getirirse, Netflix 2020’de yaklaşık 260 milyon dolar kar kaybedebilir.

Şimdiye kadar Netflix hisselerini almayı tavsiye eden Martin, hizmet satışlarının% 3,1 oranında düştüğü “satma” önerilerini düşürdü.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz