Dizi ve film platformu olarak bilinen Netflix, fiyatlarında bir değişikliğe gitti. Bundan böyle temel paket 15.99 TL değil, 17.99’a yükseldi. Standart paket ise 27.99’dan 29.99’a ve en yüksek paket 39.99’dan 41.99’a kadar çıktı. İşte detaylar..

Tüm dünya genelinde ve ülkemizin son zamanların en popüler hem dizi hem de film platformlarının başında yer alan Netflix’in tam olarak 140 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Bu rakam çok büyük bir rakam olurken, böylesine bir başarının elbette altında bir neden yatıyor. Bu neden ise hem yüksek çözünürlük, hemde kaliteli yapımların en uygun olarak gelmesi. Ancak kısa bir süre önce Netflix‘in abonelik ücretlerinde ciddi bir değişikliğe gittiği görülüyor.

Abonelik ücretleri şuan geçerli!

İlk ay ücretsiz olarak henüz dahi yolundan çıkmayan Netflix, tüm paketlerinde 2 TL bir zam yaptığını duyurdu. 4 farklı kişinin aynı anda platformu kullanabildiği Ultra HD ekran çözünürlüğünün özel paket fiyatı ise 39.99 TL’den 41.99 TL’ye kadar çıktı. Hazırda kullanmakta olan müşterilerin ise kendi planlarının herhangi bir fiyat güncellemesi alıp almayacağı ise bilinmiyor.Konu hakkında ek bir açıklama yapan Netflix’in çok kaliteli dizi ile film yapma konusunda fazladan mesai yaptıklarını belirterek, bu yapımların çok fazla geniş toplumlara hitap etmesi hem ciddi maliyetleri hemde bu maliyetler için bazı güncellemelerin gerekli olduğunu ifade edildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz