Netflix, boş zamanınızda, işten eve yorgun döndüğünüzde ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle güzel vakit geçirmenin eğlenceli bir yoludur. Ancak bazen netflix hesabımıza başka cihazlarda giriş yapıldığını ve başak kullanıcıların hesabımıza eriştiğiniz farkedebiliriz. Peki bunları nasıl çıkarırız?

Netflix Has 45% Fewer Movies (and 400% More TV Shows) Than it Did in 2010 -  TV[R]EV

Netflix’imi Hangi Cihazlar Kullanıyor?
Bunu anlamak için ayarlar’a girip, ‘son cihaz akış etkinliği’ni kontrol edin. Bu, başka hangi cihazların Netflix hesabınıza eriştiğini, ne zaman oturum açtıklarını ve hesabınıza nereden eriştiklerini gösterir. Görüntüleme etkinliğinin olduğu kısımda ise, ‘son hesap erişimini gör’e tıklayın. Netflix hesabınızı hangi cihazların ne zaman kullandığını size gösterecektir.

Netflix hesabınızı, şifrenizi vermeden başkalarıyla paylaşmanızı sağlayan  eklenti - Webrazzi

Netflix Hesabından Bir Kullanıcıyı Çıkarma
Bunun için üç farklı yol izlemeniz gerekecektir.
-Evlerine gidip, yayını izlerken kumandayı alıp hesabınızdan çıkış yapınız.
-Profilinizi uygulamadan silin.
-Netflix’teki tüm kullanıcıların oturumunu kapatın ve hesap şifresini değiştirin.

En mantıklı yol ise profilleri silmektir. Bunun için tarayıcıdan netflix’i açın ve profilleri yönet’i açın. Silmek istediğiniz profilin yanında kalem simgesine basın ve profili silin. Diğer bir alternatif olarak ayarların altında ‘tüm cihazlardan çıkış yap’ı seçin. Son olarakta üyelik ve faturalandırma altında en üst tarafta şifreyi değiştir butonuna basın ve şifrenizi değiştirin. daha sonra yeni şifrenizle netflixte oturum açın. Bu süreçler bazen bir saat ya da biraz daha uzun bir süre alabilir ancak kesin sonuç verecektir. Eğer hala şüphede kalıyorsanız bütün bilgilerinizi yeniden güncellemeyi deneyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz