Son zamanlarda ülke genelinde çok hızlı bir şekilde kullanıcı sayısın arttıran popüler film ve dizi izleme platformu Netflix, Televizyonlara savaş açarak internetin bağımlılık oluşturan platformu haline geldi. Akıllı indirme özelliği iOS’a geldi mi? Nedir bu akıllı indirme özelliği? İşte detaylar…

Son 3 yıldır Android ve iOS kullanıcılarının film veya dizi indirmesine olanak sağlayan platform, internet erişimi olmayan alanlarda özellikle uçak ve otobüs yolculuklarında kullanıcıları çok fazla mutlu ediyor. Kullanıcılar için gelen Akıllı indirme özelliği Android platformunda olmasına rağmen iOS kullanıcıları için bir türlü gelmemişti. Şimdi ise bu özellik iOS kullanıcılarını da sevindiriyor.

Netflix Akıllı İndirme, iOS için geldi!

Netflix‘in ülkemize ayak basmasından bu güne kadar birçok güncelleme yayınladı. Özellikle Android kullanıcıları için Akıllı İndirme özelliği iOS cihazlara gelmemişti. Ancak uzun bir bekleyiş sonunda sevindirdi.

Akıllı indirme özelliği artık iOS kullanıcılarına da geldi. Akıllı indirme özelliği açıkken herhangi bir dizi yada film serisini izlemek istediğinizde, içerik izlenilmeye devam ederken, bir sonraki bölüm arkaplan da otomatik bir şekilde indirilmeye başlıyor. Anlık izlediğiniz içerik ise kendini silerek hafızanızı arttırıyor.

Wifi açıkken bu özelliğin çalışması ve kullanıcılara olumlu bir durum sunması oldukça beğenilesi olduğunu zaten göstermekte. İzlemiş olduğunuz dizi yada filmi daha sonra izlemek isterseniz eğer bu özelliği kapalı tutun. Çünkü bu özellik izlenenleri silerek depolama alanını arttırıyor. Daha sonra indirilenlerden izlemeniz mümkün olmayacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz