Aylık abonelik ile hizmet veren platformlarda baş belası olan korsan kullanım büyük bir sıkıntı oluşturuyor. Bunla beraber ortak kullanılan hesaplarda şirketin büyük zarar ettiği bir gerçek. Netflix ise bu durumdan nasibini alıyor. İşte detaylar…

Son dönemler yapılan bazı araştırmalarla beraber kullanıcıların abonelik sistemi ile ortak hesaplar kullandığını Netflix’te korsan kullanımlar konusunda ciddi sıkıntıların olduğu öğrenildi. Netflix korsan kullanımlar konusunda bir rapor sunarak, zararını gözler önüne serdi.

Elde edilen zarar Netflix gibi birçok platformu derinden etkiliyor. Her ay milyon dolarlık zararlar platformların büyük kayıplar yaşamasına ve gelir artışının yavaşlamasına neden oluyor.

Netflix korsan kullanım ile her ay 192 milyon dolar zarar ediyor!

Son araştırmalara göre her 5 kişiden bir kişi hesabını başlarıyla beraber kullandığı öğrenildi. Yabancı araştırma şirketleri tarafından açıklanan ve sunulan raporlara göre Netflix’in korsan ve ortak kullanımlardan dolayı ciddi zarar ettiği görülüyor. Bu zararı araştıran şirket, her ay 192 milyon dolar kadar bir zararın olduğunu dile getirdi.

Bunla beraber Amazon Prime ise her ay 45 milyon dolar kadar zarar ediyor. Hulu ise aylık 40 milyon dolar zarar ettiği açıklandı. Bu korsan kullanımlar ise yüzde 60 oranında yakınlarıyla paylaşıyor. Bu durumda hesaplarını kaybettikleri halde ücretli kullanıma geçecekleri ifade edildi.

Netflix ise bu zararı engellemek için elinden geldiği her adımı attığını dile getirdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz