Bu yazımızda Netflix internet kotanızın ne kadar harcadığı konusunda sizlere yardımcı olacağız. Netflix gibi siteler film, dizi izleme alanı olduğu için internet konusunda fazlasıyla harcama yapıyor. Film ya da dizi izlerken HD olarak medya yayınlaması oluyor ve bu yüzden veri tüketimi fazlasıyla gerçekleşiyor.

Netflix üzerinden bir şeyler izlemek istiyorsunuz ve internetinizden dolayı tereddüt içerisindeyseniz, veri tüketiminizin ne kadar olduğu konusunda yardımcı olacağız.

İlk olarak Windows kullanıcıları için Netflix veri tüketiminden bahsedeceğiz. Windows üzerinden veri tüketimi fazla bilinmese de genellikle kullanıcılar Chrome üzerinden bu yolu tercih ederler. Ancak ayarlar üzerinden veri kullanımını görebilirsiniz. Ayarları açın daha sonra Ağ ve İnternet alanını açın. Ardından veri kullanım sekmesine giriş yapın ve kullanım ayrıntılarını görüntüle seçeneğine tıklayın. Bu adımları uyguladığınız zaman son 30 güne ait kullanımınızı görebilirsiniz.

iOS ve Android kullanıcıları için Wi-Fİ ağına bağlanarak Netflix üzerinden izleme yapmalarını tavsiye ederiz. Cihazınızın mobil şebeke alanından yani ayarlar alanı ve daha sonra hücresel veri alanından ne kadar veri kaldığını görüntüleyebilirsiniz. Hücresel veri bağlantısının altında yer alan uygulama listesinden ne kadar veri harcadığınıza dair bilgilendirme alabilirsiniz.

Wi-Fi bağlantınız üzerinden ne kadar veri harcaması yaptığınızı merak ediyorsanız, uygulama indirmeye ihtiyacınız vardır. Ücretsiz programlar indirerek internet kotanıza bu şekilde bakabilirsiniz. Android cihazlar için bu linke, iOS cihazlar için bu linke tıklayıp, indirmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz