Netflix’e çok hızlı bir giriş yapan The Witcher dizisi son gelen bilgilere göre ve resmi bir açıklama olup ilk sezonun 76 milyon kişi tarafından izlendiği belirtildi. İşte detaylar..

Netflix‘in geçtiğimiz ay içerisinde yeni ve orijinal dizisi olarak karşımıza çıkan The Witcher tüm dünyada ciddi bir ilgi görmeye başladı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğiyle alakalı bir detayı bugün resmi bir şekilde açıklayan Netflix, The Witcher dizisinin tam 76 milyon abone tarafınca izlendiğini doğruladı. Böylelikle platformda “en çok izlenen ilk sezon” rekoruna sahip oluyor.

Platformda 76 milyonluk izlenme sayısına ulaşan The Witcher’ın 2 dakikalık bir bölümünü izleyenlerin de bu sayıya dahil edildiğini belirtelim. Bu bakımdan ölçü sisteminde bir değişiklik söz konusu oluyor. The Witcher dizisinden önceki dizilerde izlenme rakamları sadece bir bölümün en az %70 kısmını izleyenler ele alınmaktaydı.

The Witcher dizisi için karşımıza çıkan izlenme sayısı çok fazla dikkat çektiği biliniyorken yinede şişirilmiş rakamlar olduğunu belirtelim. Sonuçta 2 dakika çok kısa bir süre.

İzleyicilerin %45’i The Witcher dizisini 2 dakikadan az izlemiş!

Netflix büyük ihtimal hissedarlara zarf atmak için rakamları biraz şişirmiş gibi duruyor. Bize göre 76 milyonun 32 milyonu normal gerçek izlenim olarak kabul edilebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz