1997 yılında Amerika’da kurulan ve tüm dünya çapında yayın platformlarının başında gelen Netflix’in üyelik ücretlerine büyük oranda zam yapacağı konuşuluyor. Sektöre damga vuran dizi serileri ve filmleri ile kalitesini gün geçtikçe arttıran Netflix yayın platformu abone sayısını ve gelir oranını günden güne arttırırken abonelik ücretlerini de önümüzdeki günlerde arttıracak.

Zam Oranı Ne Kadar Olacak?

Netflix abonelik ücretlerinin yüzde 13 ile yüzde 18 oranlarında artması bekleniyor. Ancak yapılacak zam sadece Amerika’daki kullanıcıları etkileyecek. Ülkemizdeki kullanıcılar için her hangi bir zam şuan için söz konusu değil. Amerika’da giriş paketine sahip olan bir kullanıcı abonelik ücreti olarak 8 dolar öderken yapılacak zam ile birlikte bu ücretim 9 dolara çıkması bekleniyor. Standart paketin 11 dolardan 13 dolara, özel paketin ise 14 dolardan 16 dolara çıkması bekleniyor. Netflix yapılacak zamlar hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Zamların olup olmayacağı ve ülkemizdeki kullanıcıları etkileyip etkilemeyeceği ise yapılacak resmi açıklama sonrasında netlik kazanacak.

Türkiye’deki Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

2016 Ocak ayında Türkiye’de yayın hayatına başlayan Netflix Türkiye’deki kullanıcıları için de temel, standart ve özel olmak üzere 3 ayrı abonelik seçeneği sunuyor. Temel seçeneğini tercih edecek olan kullanıcılar 15,99 TL olan aylık abonelik bedeli karşılığında HD ve ultra HD yayın hakkına sahip olmadan Netflix platformunu kullanabiliyor. HD yayın kalitesine sahip olan standart abonelik için 27,99 TL, ultra HD yayın kalitesine sahip özel abonelik için ise 39,99 TL ödenmesi gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz